فرماندار قشم:مدیریت اختلاف ها و تعارض های قوانین در قشم یک هنر است

فرماندار قشم:مدیریت اختلاف ها و تعارض های قوانین در قشم یک هنر است

 فرماندار قشم گفت: مدیریت اختلاف ها و تعارض های قوانین در این جزیره خودش یک هنر است که مدیران این جزیره باید در انجام وظایف شان آن را به خرج بدهند.

 عزت کمال زاده روز چهارشنبه در نشست اعضای شورای آرد و نان شهرستان قشم افزود: با داشتن این هنر، همه ما در عین احترام به قانون و عمل به مفاد آن با تعامل و هم اندیشی، مشکلات مردم را اگر هم حل نکنیم، می توانیم رنج ها و آلام مردم این جزیره را کاهش دهیم.

وی با اشاره به اینکه سازمان منطقه آزاد قشم بطور قطع باید قانون خودش را اجرا کند، تصریح کرد: اگر انجام وظایف دستگاه های دولتی و نهادهای عمومی مستقر در جزیره با قانون منطقه آزاد در تعارض باشد، به این معنی نیست که مدیران این دستگاه ها و نهادها دست روی دست بگذارند و کار مردم روی زمین باقی بماند.

به گفته وی فرمانداری شهرستان قشم با مشاهده هرگونه تعارض قانونی در هر بخش با هدف حل مشکلات مردم از مدیران ذیربط در منطقه آزاد و دستگاه و یا نهاد مربوطه دعوت خواهد کرد که با هم فکری و تعامل، پاسخ مردم را در اسرع وقت بدهند.

فرماندار شهرستان قشم در این خصوص به موضوع نحوه فعالیت تعزیرات حکومتی در مناطق آزاد اشاره کرد و گفت: برای برخورد با تخلفات عرصه آرد و نان در محدوده منطقه آزاد قشم، هماهنگی و تعامل اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان قشم و مدیریت امور اصناف منطقه آزاد قشم ضروری است تا متخلفان از خلاء یا تعارض قانون سوء استفاده نکنند.

کمال زاده درباره صدور پروانه کسب به برخی از اصناف توسط شهرداری قشم نیز یادآور شد: برای ایجاد وحدت رویه در ارائه خدمات به اصناف، لازم است که شهرداری تقاضای این گونه اصناف را به کمیسیون ذیربط در فرمانداری ارائه نماید تا با حضور مدیریت اصناف منطقه آزاد قشم بررسی و تصمیم گیری نهایی انجام شود.

براساس این گزارش در این نشست مسئول نمایندگی غلات در شهرستان قشم نیز با ارائه گزارشی تعداد کل نانوایی های شهرستان را ۸۵واحد اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۴۰واحد در حوزه شهری قرار دارد که سهم شهر قشم از این تعداد افزون بر ۲۶واحد است.

عیسی نحوی این واحدها را شامل هفت واحد تولید نان لواش، پنج واحد تولید نان ماشینی، چهار واحد تولید نان تافتون، چهار واحد تولید نان فانتزی، دو واحد تولید نان سنگک، دو واحد تولید نان روغنی، یک واحد تولید نان لبنانی و یک واحد تولید نان بربری اعلام کرد و افزود: در شهرهای درگهان، سوزا و هرمز نیز به ترتیب شش، چهار و چهار واحد نانوایی، نان مردم این شهرها را تامین می کنند.

به گفته وی تعداد نانوایی های روستایی شهرستان قشم نیز ۴۵واحد است که ۲۸واحد آن در بخش مرکزی و ۱۷واحد در بخش شهاب قرار دارد.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.