فرماندار قشم:هنگام و لارک بهترین ظرفیت‌ها برای توسعه گردشگری را دارند

فرماندار قشم گفت: جزایر هنگام و لارک در خلیج فارس بهترین ظرفیت‌ها برای توسعه گردشگری در جنوب ایران را دارا هستند.

علیرضا نصری پیش از ظهر امروز در نشست با رئیس بنیاد مستضعفان کشور که به جزیره قشم سفر کرده است، اظهار کرد: جزایر هنگام و لارک دو ظرفیت بسیار ارزشمند در زمینه توسعه گردشگری و جذب مسافر هستند که هنوز زیرساخت‌های مناسبی در آنها ایجاد نشده است.

وی با بیان این که راه‌اندازی کامل بازارچه محلی جزیره هنگام می‌تواند گام بسیار خوبی برای ایجاد اشتغال در این جزیره باشد، افزود: بهترین راهکار برای توسعه اشتغال‌آفرینی و ایجاد ظرفیت برای استفاده از توان مردم جزیره در توسعه و آبادانی آن نیز تشکیل تعاونی جزیره‌نشینان هنگام است.

فرماندار قشم اضافه کرد: ۲ طرح بازارچه محلی و موزه ایران‌شناسی و سنتی جزیره هنگام نیز در طرح‌های جدید برای این جزیره دیده شده است.

نصری گفت: مردم جزیره هنگام مردمانی آگاه، مهمان‌نواز و دریادل هستند که همیشه در مسیر آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی بوده‌اند و خدمت کردن به این مردم سرمایه ارزشمند و بزرگی است که اگر بتوانیم گامی برای رفع محرومیت‌های آنان برداریم، نه تنها رضایتمندی مردم را به دنبال خواهد داشت بلکه سرمایه‌ای برای توسعه کشورمان نیز خواهد بود.

وی زمینه‌سازی برای سفر مردم به جزیره هنگام را نیز مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: سالانه بیش از ۱۱ میلیون سفر به استان هرمزگان و حدود ۴ تا ۵ میلیون سفر به جزیره قشم انجام می‌شود که اگر زیرساخت مناسب برای سفر مردم به جزیره هنگام وجود داشته باشد، اقتصاد جزایر هنگام و لارک قوت خواهد گرفت.

محمد سعیدی‌کیا رئیس بنیاد مستضعفان صبح امروز به دعوت استاندار هرمزگان به جزیره قشم سفر کرده تا بازدیدی از جزایر هنگام و لارک داشته باشد.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.