فرماندار قشم:هیات های مذهبی فلسفه قیام عاشورایی را ترویج کنند

فرماندار شهرستان قشم گفت: هیات های مذهبی با برنامه ریزی صحیح و توجه به وجه های مختلف عزاداری در ایام سوگواری امام حسین(ع)، باید به فلسفه اصلی قیام عاشورا به روش صحیح ترویج کنند.
علیرضا نصری عصر یکشنبه در نشست با هیات های مذهبی و روحانیان قشم به مناسبت فرا رسیدن ماه های محرم و صفر افزود: هیات های مذهبی برنامه های خود را به فرمانداری اعلام کنند تا امکانات لازم از جمله تامین روشنایی محل عزاداری فراهم شود.
وی ادامه داد: یکی از اهداف قیام عاشورا اقامه نماز بود و به همین دلیل باید ساعت آغاز و پایان عزاداری ها به ویژه در شب مشخص باشد که به اقامه نماز صبح آسیب وارد نشود.
فرماندار قشم تصریح کرد: آمادگی و انسجام لازم بین دستگاه های دولتی برای برگزاری هرچه بهتر عزاداری ایام محرم و صفر وجود دارد و مسوولان به اندازه توان خود به این موضوع کمک می کنند.
وی تاکید کرد: برنامه ریزی و اجرای برنامه های عزاداری باید به صورتی انجام گیرد که باعث جذب همه مردم شود و آسیبی ایجاد نکند.
نصری افزود: دلباختگان حسینی تنها به مسلمانان و شیعیان محدود نمی شود بلکه همه آزادگان جهان شیفته امام سوم شیعیان هستند و همین موضوع وظیفه رهروان آن حضرت را سنگین تر می کند.
شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود یکهزار و ۶۲۸ کیلومتر مربع وسعت و ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان قرار دارد./ ایرنا

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.