فرماندار قشم: آموزش و آگاهی بخشی ضامن بقای خانواده هاست

فرماندار قشم تقویت کانون خانواده را تضمین کننده آینده کشور و آموزش و آگاهی را ضامن بقای خانواده ها عنوان کرد.
علیرضا نصری شنبه شب در جمع خبرنگاران با اشاره به نامگذاری ۲۵ ذی الحجه به عنوان روز خانواده گفت: موفقیت کشور در عرصه های مختلف و رفع دغدغه ها در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، تولید و اشتغال و حتی امنیت نیازمند بسیج شدن برای تقویت بنیاد خانواده هاست.
وی افزود: نخستین گام در مسیر استحکام خانواده ها آموزش و آگاهی بخشی است و برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی نیازمند آموزش، مشاوره، ارتقا سلامت روان و توانمند سازی خانوده ها به ویژه بانوان هستیم.
فرماندار قشم برنامه ریزی توسط کارشناسان این حوزه و بهره گیری از ظرفیت تشکل های مردم نهاد را یکی از روش های آموزش خانواده ها عنوان و اضافه کرد: جایگاه بانوان در مدیریت خانواده و تربیت سرمایه های انسانی جامعه کلیدی است زیرا توسعه با نیروی انسانی متعهد و کارآمد محقق می شود و زنان به عنوان ستون خانواده در این زمینه نقش مهمی دارند.
او بیان کرد: افراد در چارچوب کانون خانواده به عنوان یکی از مهمترین نهادهای اجتماعی در طول تاریخ نقش های مختلفی را تجربه کردند و باید در برهه کنونی با توجه به ویژگی های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی مناسبات واکاوی و بازتعریف شوند.
نصری همچنین بر شناسایی و شناساندن ویژگی های یک خانواده سالم و موفق و توجه به آن در جهت گیری برنامه ها تاکید کرد.
وی عنوان کرد: کمیسیون امور بانوان و خانواده فرمانداری و سازمان منطقه آزاد با همکاری سایر دستگاه های مسوول و تشکل های غیر دولتی در این راستا گام برداشته و آموزش و اطلاع رسانی در زمینه نقش زن و مرد در خانواده، خانواده و زندگی سالم، بهداشت سالمندان، تربیت فرزندان، غنی سازی اوقات فراغت، غنی سازی روابط زوج ها، مهارت های خود آگاهی، ارتباط موثر و فرزندپروری را در دستور کار قرار داده است.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.