فرماندار قشم: آموزش و پرورش به کمک اقتصاد و فرهنگ بشتابد/ معلمان قشمی به مدیران طرح و برنامه بدهند

فرماندار شهرستان قشم گفت: برای اجرایی کردن منشور ملی استفاده از کالای وطنی نیازمند فرهنگ سازی و ایجاد رغبت عمومی هستیم که با همراهی و تلاش معلمین گرانقدر ممکن خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری در نشست مشترک معاونین آموزش و پروش قشم اظهار کرد: برای تحقق خط مشی ملی که توسط رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در آغاز هر سال اعلام می شود، بیش از صدور بخشنامه، نیازمند خروج از سلطه سیستم معیوب و راکد اداری و کار میدانی و فرهنگی هستیم.

او تصریح کرد: کارشناسان بدنه آموزش و پرورش می توانند با عبور از عادات اداری بعضا بی ثمر و فکر و طرح نو، شور و نشاط ملی را در دانش آموزان و خانواده ها ایجاد نمایند به طوریکه موج حمایت از کالا و تولید داخلی، کشور را فرا گیرد.

فرماندار قشم با بیان اینکه؛ انتخاب شعار سال توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان منشور و میثاق سالانه از روی طرح و برنامه هدفمند می باشد، افزود: زمانی حمایت از کالای ایرانی محقق می شود که در زمینه تولید و اشتغال کار کرده باشیم و تولید و اشتغال هم نیازمند اقدام و عمل و همینطور عزم و جهاد ملی است.

علیرضا نصری از مدیر آموزش و پرورش قشم خواست؛ با اعلام فراخونی از همکاران فرهنگی خود بخواهد طرح های عملی در زمینه اجرایی ساختن شعار سال را با کمک دانش آموزان به عنوان نسل پیشرو در اختیار مدیران اجرایی شهرستان قرار دهند.

نصری تاکید کرد: به جای اینکه منتظر دریافت بخشنامه های اداری بمانید به عنوان قشر پیشرو و انسان ساز کشور را از چنبره انتقال محفوظات و آموزش کم بازده رها سازید.
نصری با انتقاد از شیوع نگاه میز محور بین خانواده ها در حوزه اشتغال، علاقه افراطی برای به دست آوردن شغل های دولتی و ارزش قائل نبودن نسبت به تولید و خودباوری جوانان را آسیب فرهنگی برشمرد و در این باره ادامه داد: اقتصاد و اشتغال کشور با تغییر نگاه جامعه، عزم و اراده جمعی و تلاش برای راه اندازی مشاغل خرد سازگار با شرایط بومی، محلی مناطق، دگرگون می شود که همه این ها با آموزش صحیح، فرهنگ سازی از طریق آموزش و پرورش و بهره گیری از دانش آموزان به عنوان ظرفیتی بی بدیل ممکن می شود.

بر اساس این خبر روز یکشنبه اعضا شورای معاونین آموزش و پرورش با حضور در دفتر علیرضا نصری فرماندار شهرستان قشم با او دیدار و گفت و گو کردند.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.