فرماندار قشم: ارتقاء شاخص های سلامت اجتماعی از اهداف اصلی دولت یازدهم است

فرماندار قشم گفت: حرکت در جهت ارتقاء شاخص های سلامت اجتماعی از محوری ترین سیاست های دولت تدبیر و امید است و این رویکرد به صورت جدی در این شهرستان پیگیری می شود.

 

عزت کمال زاده روز شنبه در حاشیه اجرای طرح واکسیناسیون تکمیلی سرخک و سرخجه، افزود: دولت تدبیر و امید تلاش دارد با اجرای طرح های مختلف در حوزه بهداشت و درمان، علاوه بر بهبود شاخص های سلامت فردی، مولفه های سلامت اجتماعی را نیز ارتقا دهد.
وی با اشاره به آغاز طرح واکسیناسیون ۴۰ هزار و ۹۶ کودک و نوجوان ۹ ماه تا ۱۵ سال این شهرستان در برابر ویروس بیماری های سرخک و سرخجه، اظهار کرد: این طرح هرچند در نگاه نخست سلامت فردی را به دنبال دارد، اما در نهایت تامین سلامت جامعه را هدف قرار داده است.
کمال زاده با بیان اینکه ۹ پایگاه سلامت این شهرستان درگیر اجرای این طرح شده است، از فعالیت ۳۳ خانه بهداشت، هشت مرکز سلامت جامعه روستایی و شهری و ۸۴ تیم برای اجرای کامل این طرح در قشم خبر داد.
وی ادامه داد: هرچند گروه هدف در اجرای این طرح پیشتر نسبت به بیماری های سرخک و سرخجه واکسینه شده اند؛ اما با اجرای طرح کنونی، قطع زنجیره انتقال بیماری های یاد شده و ایجاد پوشش کامل برای جمعیت کودک و نوجوان این شهرستان، هدف گذاری شده است.
فرماندار قشم با اشاره به اینکه در این شهرستان بسیاری از بیماری های فراگیر تحت کنترل است و به مرحله ریشه کنی یا مرحله حذف رسیده اند، گفت: برای پیشگیری از فراگیر شدن بیماری هایی که می تواند از کشورهای همسایه انتقال یابد، این طرح با جدیت در قشم دنبال می شود.
در شهرستان قشم از صبح امروز طرح واکسیناسیون ۴۰ هزار و ۹۶ کودک و نوجوان ۹ ماه تا ۱۵ سال این شهرستان در برابر ویروس بیماری های سرخک و سرخجه آغاز شد.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.