فرماندار قشم از مسوولان بهزیستی این شهرستان خواست در جهت پیاده سازی سبک زندگی ایرانی اسلامی بر اساس شاخص های مد نظر مقام معظم رهبری حرکت کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم علیرضا نصری روز دوشنبه در دیدار کارکنان بهزیستی شهرستان قشم گفت: یکی از مبناهای راه اندازی بهزیستی کمک به تامین هزینه زندگی افراد بی سرپرست و ایجاد زمینه های مناسب برای خود کفایی آنان بود و مسوولان باید در این راستا با بروز رسانی و علمی کردن خدمات، اطلاع رسانی به هنگام و نوآوری در ارایه خدمات جهت اثرگذاری بیشتر در جامعه مطابق سبک زندگی ایرانی اسلامی داشته باشد.
وی افزود: بهزیستی باید در بحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی نیز پیش قراول بوده و با اطلاع رسانی و آگاه سازی خانواده ها دامنه فعالیت ها را موثرتر و کارآمدتر از گذشته گسترش دهد.
فرماندار قشم تاکید کرد: توجه به آسیب های اجتماعی مانند اعتیاد، طلاق و حاشیه نشینی و فعالیت اورژانس اجتماعی جزو مسایل مهمی است که باید به طور جدی در دستور کار قرار بهزیستی قرار بگیرد.
او اضافه کرد: ظرفیت های سازمان های مردم نهاد نیز در جهت گسترش فعالیت های پیشگیرانه باید مورد توجه قرار گیرد و بهزیستی تمرکززدایی در ارایه خدمات را سر لوحه کار خود قرار داده و سایر نقاط شهرستان نیز از فعالیت های این مجموعه بهره مند شوند.
نصری همچنین گفت: نحوه فعالیت و برنامه های مهدهای کودک نیز نیازمند بازنگری علمی است و باید به محیطی برای رشد مهارت های فردی و اجتماعی کودکان تبدیل شود.
اسماعیل کیانی، مدیر بهزیستی شهرستان قشم نیز در ادامه گزارشی در مورد فعالیت یک ساله این مجموعه از جمله فعالیت مهدهای کودک، توانبخشی، غربالگری معلولیت و آسیب های اجتماعی ارایه کرد.

بهزیستی

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.