فرماندار قشم: استفاده از ظرفیت های اجتماعی برای کنترل آسیب ها ضروری است

فرماندار شهرستان قشم گفت: مشارکت مردم و بهره گیری از ظرفیت های اجتماعی برای کنترل و کاهش آسیب ها بسیار ضروری و تعیین کننده است.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری در همایش نقش روحانیت در کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی اظهار داشت: روحانیون می توانند با مشارکت مردم و بهره گیری از فکر و توان علمی نخبگان و عالمان حوزه های اجتماعی، به کنترل و کاهش آسیب ها کمک نمایند.
او با بیان اینکه؛ وحدت فقط به امور دینی اختصاص ندارد، تصریح کرد: هم اندیشی و همگامی برای کاهش آسیب های اجتماعی یکی از ارزشمندترین اشکال وحدت بین عالمان دینی است.
فرماندار شهرستان قشم خاطر نشان کرد: دولت تدبیر و امید برنامه های علمی و روشمند را در حوزه ساماندهی مسائل جوانان و پیشگیری از ناهنجاری و آسیب های اجتماعی دنبال می کند.
او در این باره ادامه داد: استفاده از دانش روز و حرکت بر اساس تجربیات علمی سازگار با جوامع محلی مورد تاکید و اهتمام  دولت برای مقابله با مشکلات و   پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.  نصری تصریح کرد برای اجرای برنامه های  پیشگیرانه و کاهش و کنترل آسیب ها نیازمند این هستیم که کنار هم و با برنامه و دانش لازم پیش برویم در غیر این صورت دچار گرفتاری های غیر قابل جبران خواهیم شد.
نصری در ادامه از امامان جمعه و جماعات سنی و شیعی خواست، آگاهی بخشی به خانواده ها و بهره گیری از روش های علمی را با جدیت دنبال نمایند.
او تاکید کرد: تلفیق توانمندی و ظرفیت روحانیون با توان فکری و فرهنگ و سنن مردمی راهگشای بسیاری از معضلات اجتماعی می باشد.
علیرضا نصری اضافه کرد: نادیده گرفتن انرژی و دیدگاه جوانان   در مسائل اجتماعی و هدایت آنان در جهت کاهش ناهنجاری ها و بهبود مسیر زندگی باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.