فرماندار قشم: الویت سنجی و واقع نگری مورد توجه شوراها در پیگیری مسائل باشد

فرماندار شهرستان قشم گفت: شوراهای اسلامی در پیگیری مسائل اولویت سنجی و واقع نگری را با حفظ روحیه تعامل و پرهیز از ورود به موضوعات حاشیه ای مورد توجه قرار دهند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، دکتر علیرضا نصری در دیدار اعضای شورای بخش مرکزی شهرستان افزود: کارهای خوب و بزرگی برای توسعه زیرساخت و تامین رفاه بویژه در روستاها انجام شده و البته در چند مسئله مهم به ویژه آب و راه همچنان خدمات بیشتر مورد نیاز است.

او ادامه داد: برای حل اساسی مشکل آب در کل شهرستان قشم علاوه بر اقدامات دستگاه‌های متولی و اجرایی، برای مدیریت توزیع و مصرف آن به همکاری جامعه محلی نیازمندیم.

فرماندار قشم بر ضرورت همیاری شوراها به همراه معتمدین و عقلا و گفت‌ و گو، روشنگری و جلب مشارکت مردمی در زمینه مشکل آب تاکید کرد.

او با یادآوری این مطلب که تمام ۲۴ روستای بخش مرکزی از ظرفیت و منابعی مهم برخوردار هستند، افزود: شوراهای اسلامی با شناسایی و تقویت این پتانسیل‌ها و برنامه‌ریزی برای رونق بیشتر زندگی مردم کمک کنند.
دکتر نصری افزود: اقداماتی همانند احداث زمین و سالن‌های ورزشی، اجرای شبکه برق و آب در روستاها و افزایش فضاهای آموزشی با پیگیری و رایزنی‌های مداوم و بکارگیری ظرفیت‌های مردمی و سایر دستگاه‌ها در کنار منابع دولتی در قشم ایجاد شده است.
او همچنین از ایجاد راه‌های جدید، آسفالت، اصلاح و تعریض جاده‌ها، تولید آب‌شیرین از طریق سیستم‌های شیرین کننده آب دریا، تولید برق، توسعه فعالیت‌های صنعتی به ویژه در حوزه دریا و توسعه فعالیت‌های صنعت گردشگری هم به عنوان دیگر اقدامات مهمی نام برد که در سال‌های اخیر در قشم اجرا شده است.

دکتر نصری در بخش دیگری از سخنان خود با ذکر این مطلب که منش اجرایی بخشدار مرکزی تعامل، همکاری و مشارکت جویی است ، اضافه کرد: روحیه پیگیری اعضای جدید شورای بخش مرکزی قشم برای خدمات‌رسانی به مردم قابل ستایش است
فرماندار قشم با تاکید بر اینکه شوراها باید از حاشیه و جناح بازی دور باشند، اضافه کرد: روحیه پیگیری و خدمت‌رسانی شما قابل ستایش است و با داشتن آمار دقیق مشکلات موجود این بخش، در یافتن راه حل منطقی هم به نمایندگان دولت کمک کنید.

او ادامه داد: با حفظ روحیه تعامل، مشورت و بهره‌گیری از ظرفیت‌های یکدیگر می‌توانید کارها را پیش ببرید و از وارد شدن به جریان سازی‌های بی حاصل جدا خودداری کنید.

بخشدار مرکزی: شوراها پیگیر جابجایی صنایع مزاحم از سکونتگاه های روستایی باشند

مهندس محمد جهین از اعضای شورای بخش مرکزی خواست؛ پیگیر انجام تعهدات و مسئولیت های اجتماعی صنایع و کارگاه های اقتصادی و همچنین انتقال برخی صنایع کوچک با هدف رفع مزاحمت از محل زیست روستاییان باشند.
بخشدار مرکزی قشم گفت: استفاده از تجربه شوراهای قبلی با هدف تحقق مطالبات روستایی و پرهیز از تکرار اشتباهات را به اعضای شورای اسلامی بخش مرکزی یادآور شد.

مهندس جهین: تصریح کرد: آماده همکاری با شوراها برای پیگیری برنامه های عمرانی، رفاهی و جلب مشارکت های نخبگان و فعالین حوزه های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی هستیم.
خیران بخش مرکزی همیاران دولت
رئیس شورای اسلامی بخش مرکزی قشم در این دیدار با تقدیر از خدمات دولت در کل شهرستان به ویژه در بخش مرکزی، گفت: خیران و نیکوکاران بخش مرکزی خود را همیار دولت برای توسعه این بخش می‌دانند.
عارف افتخاری اظهار داشت: خوشبختانه خیران و نیکوکاران این بخش آماده همیاری با دولت در همه زمینه‌ها هستند و تاکنون اقدامات شایسته‌ای در راه‌سازی و ساخت زمین‌های ورزشی داشته‌اند.
وی با تقدیر از تلاش خستگی ناپذیر فرماندار به عنوان رئیس ستاد کرونای قشم و همچنین بخشدار این بخش و همت بالای کادر درمان در ارائه خدمات به بیماران کرونایی در طول ۱۷ ماه گذشته، گفت: انصافاً اقدامات رئیس ستاد کرونا برای کنترل اوضاع و در کنار آن درخشش پزشکان، پرستاران و دیگر همکارانشان موجب شده است آمار بستری‌های کرونایی قشم از ۲۱۰ نفر به ۵۰ نفر کاهش بیابد و آمار فوتی‌ها هم به‌شدت کم شده است.
رئیس شورای اسلامی بخش مرکزی قشم اظهار امیدواری کرد که همه مردم با احترام به قوانین ستاد ملی کرونا و پایبندی به پروتکل‌های بهداشتی، تلاش کنیم رنگ کرونایی قشم را هرچه زودتر به رنگ آبی درآوریم.
آب، راه، ورزش و سلامت چهار اولویت شورای بخش مرکزی قشم
نایب رئیس شورای بخش مرکزی قشم هم در این دیدار، گفت: تامین آب شرب، رفع نقاط حادثه‌خیز، مبارزه با کرونا و ساخت زمین‌های ورزشی استان…

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

شهادت امام حسن عسگری (ع) بر مسلمانان تسلیت باد

دو خصلت است که بالاتر از آنها چیزی نیست؛ ایمان به خدا و سود رساندن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *