فرماندار قشم: امر به معروف و نهی از منکر را بر پایه آسیب های اجتماعی پایه ریزی کنیم

فرماندار شهرستان قشم گفت: معلمان آموزش مسوولیت و هنجارهای اجتماعی را از پایه ابتدایی شروع کنند.
علیرضا نصری بیان داشت: کسانی که در حوزه امر به معروف و نهی از منکر ورود می کنند، درباره آسیب های اجتماعی و تبعات ناشی از آن اطلاعات جامع داشته باشند.
فرماندار قشم در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به نقش مساجد، پایگاه های بسیج و آموزش و پرورش در امر به معروف و نهی از منکر گفت: آگاهی بخشی به خانواده ها در دستور کار قرار گیرد.
نصری نقش معلمان را بسیار تاثیر گذار ارزیابی و اضافه کرد: برای نهادینه کردن ارزش و معروف های اجتماعی فقط به معلمان پرورشی بسنده نشود، اگر معلم ریاضی، هنر یا فیزیک هر جلسه مثلا درباره پرهیز از اسراف، رعایت قوانین و… نکته مختصری را قبل از تدریس بیان کند در دراز مدت تاثیر آن در رفتار و کردار دانش آموزان بسیار بیشتر از نصیحت و سخنرانی خواهد بود او از آموزش و پرورش خواست؛ بر اساس برنامه مستمر آموزش هنجارهای دینی، اجتماعی را توسط همه معلمان انجام دهد و از طریق ارتباط با خانواده ها باز خورد کار را رصد کند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری به عنوان مثال از اعتیاد به عنوان یک پدیده مخرب و در صدر پنج آسیب اول اجتماعی نام برد و تصریح کرد: این منکر اجتماعی کشور را به مرز بحران و هشدار کشانده است.
او با بیان اینکه گسترش مواد مخدر صنعتی و عرضه ۷۰۰ نوع از این مواد، چالش اساسی پیش روی فعالان اجتماعی است، تاکید کرد: گام نخست در جهت مقابله با این منکر اجتماعی آگاهی متولیان آموزش، از ابعاد و زوایای این پدیده شوم است.
فرماندار قشم اظهار داشت: جان فشانی سیدالشهدا علیه السلام در عاشورا برای احیا امر به معروف و نهی از منکر نشان از آن دارد که برای احیاء این دو فریضه دینی باید تا سر حد جان پیش رفت.
جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر روز چهارشنبه با حضور اعضا در دفتر امام جمعه شهرستان قشم برگزار شد.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.