فرماندار قشم: انقلاب اسلامی ایران بزرگترین یادگار حوزه علمیه است

فرماندار قشم با بیان اینکه حوزه های علمیه بیش از یکهزار سال در تعلیم و تربیت بشریت نقش آفرینی کرده اند، گفت: انقلاب اسلامی ایران بزرگترین یادگار این حوزه ها به شمار می رود.

علیرضا نصری روز دوشنبه در آئین آغاز سال تحصیلی ۹۶ – ۹۵ حوزه علمیه امام جعفر صادق (ع) قشم، افزود: نقش آفرینی انقلاب اسلامی ایران به عنوان قطب مهم تصمیم گیری جهان اسلام در مقابل استکبار جهانی، با تلاش خستگی ناپذیر حضرت امام خمینی (ره) به عنوان یک روحانی تاثیرگذار از حوزه علمیه قم آغاز شد.
وی افزود: بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب، مردم سالاری دینی را به عنوان مهمترین دستاورد این نظام مقدس به جهانیان معرفی کردند و امروزه اثرات آن در تحولات جهان اسلام مشهود است.
فرماندار قشم اظهار کرد: در حقیقت حوزه های علمیه با تهذیب مستمر نفس و تعلیم علوم دینی، سیاست گذاران و نمادهای تعلیم و تربیت انسان ها برای اداره امور دنیوی و اخروی هستند.
ویی تاکید کرد: حوزه های علمیه با بیش از یکهزار سال سابقه، نقش بی بدیلی در بسط و نشر علوم دینی ایفا می کند و اثرگذاری آنها در جریان های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی از کارکرد های حوزه های علمیه است.
نصری با اشاره به اهمیت وفاق و همدلی بین حوزه و دانشگاه، گفت: برگزاری کرسی های آزاد اندیشی بین جوانان دانشگاهی و طلاب حوزه های علمیه موجب تحقق این راهبرد مهم می شود.
وی تقویت علوم انسانی بر پایه اسلامیت را که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است را نشانه ارزش این علوم برشمرد و برگزاری کرسی های آزاداندیشی در دانشگاه ها را موجب پیوند هر چه بیشتر حوزه و دانشگاه دانست.
فرماندار قشم اظهار امیدواری کرد که کلاس های پر محتوای حوزه علمیه امام جعفر صادق (ع) قشم با هدایت مدبرانه امام جمعه شهرستان موجب ایجاد تحول در حوزه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی منطقه شود.
سال تحصیلی ۹۶ – ۹۵ حوزه علمیه امام جعفر صادق (ع) قشم امروز با حضور امام جمعه شهرستان، فرماندار، شماری از مسئولان سازمان منطقه آزاد و اداره های شهرستانی، فرمانده انتظامی و فرمانده نیروی مقاومت بسیج سپاه قشم، آغاز به کار کرد.

 

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.