فرماندار قشم: اولویت تعاونی های صیادی تامین ماهی شهرستان باشد

فرماندار شهرستان قشم گفت: افزایش کاذب قیمت و کمبود ماهی در این شهرستان پذیرفتنی نیست و در صورت ادامه این روند تا اشباع بازار، کاهش قیمت و تامین کامل نیاز شهروندان، صادرات این محصول متوقف می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم علیرضا نصری در جلسه ستاد تنظیم بازار این شهرستان افزود: مردم در کنار دریا با کمبود و گرانی ماهی مواجه شده اند چرا که عده ای منفعت شخصی را در صادرات دنبال می کنند و به پیامدهای منفی این امر در داخل شهرستان نمی اندیشند.
او ادامه داد: در وضعیت کنونی که همه اقشار جامعه باید در کنار هم برای کم کردن مشکلات مردم حرکت کنند، اندیشیدن به منافع شخصی از طرف مجموعه هایی که از تسهیلات دولتی استفاده می کنند، پذیرفتنی نیست.
فرماندار قشم تصریح کرد: تعاونی ها موظف به عرضه ماهی در شهرستان و ملزم به رعایت حقوق مردم هستند و فعالیت های آنها رصد و بررسی می شود.
وی افزود: تیم بازرسی ستاد تنظیم بازار باید در بازرسی ها جهت کاهش قیمت ماهی عمل قاطع انجام دهد.
نصری ادامه داد: بازرسی مستمر، دقیق و پیگیرانه اطمینان خاطر بازاریان منصف و آرامش اجتماعی را تضمین می کند.
او اذعان کرد: عرضه یک کالا با سه نرخ ، نشانه وجود نقص و یک علامت هشدار برای مسئولان است که نظارت و پیگیری را با قاطعیت بیشتری دنبال کنند.
فرماندار شهرستان قشم در بخش دیگر از سخنان خود به موضوع انبارهای اجناس و کالاها اشاره کرد و افزود: این انبارها باید شناسنامه دار و ساماندهی شوند و وضعیت آنها مشخص باشد.
نصری گفت: انبارها و قیمت کالاها به صورت روزانه رصد و علت افزایش و کاهش قیمت ها در ستاد تنظیم بازار تحلیل شود و نظرات کارشناسی شده که به نفع مردم باشد، اعمال گردد.
گفتنی است؛ ۵۵ واحد صنفی عرضه کننده مرغ و گوشت، ۳۰۰ سوپر مارکت و ۳۰ واحد صنفی عرضه کننده میوه و تره بار در شهرستان قشم فعالیت می کنند. حدود سه هزار واحد صنفی غیر تجاری در این شهرستان به مردم خدمات ارائه می دهند. همچنین، قشم ۱۲ هزار واحد تجاری دارد.
شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود یکهزار و ۶۲۸ کیلومتر مربع وسعت و ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان قرار دارد.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.