فرماندار قشم: اولویت نخست سبدهای مومنانه بیماران کرونایی باشد

فرماندار شهرستان قشم گفت: قطع زنجیره انتقال کرونا نیازمند اجرای دقیق و درست همه طرح و برنامه های مصوب و پرهیز از تک روی و تک بعدی نگری است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، دکتر علیرضا نصری در کارگروه رزمایش همدلی و کمک های مومنانه افزود: غافل نشدن از بیماران کرونایی نیازمند که علاوه بر بیماری، دچاری گرفتاری معیشتی هستند باید در کنار سایر برنامه های پیشگیرانه و کنترلی مورد توجه و اهتمام جدی قرار گیرد.

رییس ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان قشم در همین ارتباط به توزیع هدفمند و آگاهانه سبدهای معیشتی طرح ارزشمند رزمایش مومنانه اشاره و تصریح کرد: خانواده هایی که مبتلا به کرونا شده و دچار گرفتاری مالی هستند باید در اولویت نخست دریافت سبدهای معیشتی قرار گیرند.

فرماندار قشم به بخشداران ماموریت داد؛ بررسی فوری و گسترده شناسایی و تامین نیازهای این افراد را از طریق دهیاران و شوراهای اسلامی، آغاز کرده و نظارت جدی برای فراموش نشدن هیچ خانواده نیازمندی را شخصا عهده دار شوند.

دکتر نصری گفت: علاوه بر نقش تعیین کننده رفع نیاز بیماران قرنطینه در قطع زنجیره انتقال، به لحاظ دینی و انسانی هم رسیدگی به این دسته افراد وظیفه ای غیر قابل چشم پوشی و حساس برای تک تک ما محسوب می شود.

رییس ستاد کرونا شهرستان قشم بار دیگر از همه دستگاه ها، نهادها و اقشار مختلف مردم خواست در کنار یکدیگر برای عبور از وضعیت بغرنج فعلی کمک کنند.

دکتر علیرضا نصری، تزریق واکسن در کنار استفاده از ماسک، رعایت شیوه نامه های بهداشتی، پرهیز از تجمع، دور همی، سفر و کاهش تردد ها به حداقل نیاز، را ضرورتی همگانی عنوان و تصریح کرد: بخشداران با استفاده از همه ظرفیت های روستایی به تکرار و تاکید این مطالب بپردازند و از هر طریق ممکن مانع بی تفاوتی های شایع در رعایت شیوه نامه ها شوند.

او با یادآوری دلیل اعمال تعطیلی ۶ روزه توسط دولت و تلاش برای قطع زنجیره انتقال و کنترل بحران، بر خانه نشینی همه افراد و چشم پوشی از سفر و مراجعه نکردن به اسکله ها تاکید و اضافه کرد: شانه خالی کردن هر کدام از ما، تک روی یا تک بعدی نگاه کردن به مسئله و غفلت از بخشی بظاهر ساده و بی اهمیت به بی اثر و مختل شدن کار منجر می شود.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.