فرماندار قشم: بازار اسلامی یکی از شرایط تحقق اقتصاد مقاومتی است

فرماندار شهرستان قشم گفت: بازار اسلامی یکی از شرایط تحقق اقتصاد مقاومتی است که با فرهنگ سازی و آموزش بازاریان به منصه ظهور می رسد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری در نخستین همایش الگوی بازار اسلامی اظهار کرد: فرهنگ سازی و آموزش اصول فقه بازار برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی ضروری است.

نصری بیان کرد: در دین مبین اسلام نکات بسیار کلیدی و پر اهمیتی درباره بازار و شرایط کسب و کار وجود دارد که عمل به آن گره گشای بسیاری از گرفتاری های کسبه، تولید کننده و مصرف کنندگان ما و به تبع شرایط اقتصادی کشور خواهد بود.

فرماندار شهرستان قشم اظهار امیدواری کرد: برگزاری نخستین همایش الگوی بازار اسلامی در قشم، فتح بابی برای اسلامی کردن، تبیین و آموزش فقه بازار به عنوان اخلاق حرفه ای باشد.
او از شفافیت، صداقت و اخلاقمداری به عنوان ویژگی های بازار اسلامی نام برد که باید برای نهادینه کردن آن از طریق گفتمان دینی، برنامه های فرهنگی و خرد جمعی اقدام شود.

نخستین همایش الگوی بازار اسلامی با مشارکت بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء وابسته به دفتر آیت الله جوادی آملی، فرمانداری شهرستان قشم، دفاتر امام جمعه شیعه و اهل سنت و سازمان منطقه آزاد روز چهارشنبه برگزار شد.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.