فرماندار قشم: بانک‌ها تسهیلات را به موقع پرداخت کنند

فرماندار شهرستان قشم گفت: اگر تسهیلات اشتغال‌زایی به موقع پرداخت نشود، فرصت فصلی که برای پرورش آبزیان، جذب گردشگر یا کشت و کار برای سرمایه‌گذاران، اثرگذار و حیاتی است از دست می‌رود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستاندقشم، علیرضا نصری در دیدار کارشناس مسئول اعتبارات مدیریت امور شعب بانک تهران بزرگ و مناطق آزاد، اظهار کرد: در شهرستان قشم سرمایه گذارانی هستند که از روی علاقه و غیرت دارایی و سرمایه چندین ساله خود را برای راه‌اندازی کارگاه تولیدی گذاشته‌اند اما از مرحله‌ای که برای ادامه کار نیاز به دریافت تسهیلات بانکی پیدا می‌کنند، ناامیدی، سرخوردگی و اتلاف وقت و سرمایه مزد اعتماد و تلاششان می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت نتیجه بخشی کار افزود: اثرگذاری طرح‌ها و توجیه اقتصادی آن‌ها می‌تواند زبان مشترک بین فرمانداری و بانک‌ها باشد.
فرماندار قشم تاکید کرد: استفاده از تسهیلات اگر از روی اصول و بر مبنای بازدهی پایدار صورت نگیرد، نتایج معکوس در پی خواهد داشت.

نصری ادامه داد: ارائه مشاوره‌های کارشناسانه از اتلاف وقت و تبدیل سرمایه‌گذار به ورشکسته و بدهکار بانکی جلوگیری می‌کند.
فرماندار شهرستان قشم بیان کرد: مسؤولیت کمک به متقاضیان اشتغال‌زایی، ارائه مشاوره کارشناسی برای استحکام بیشتر طرح‌ها و جلو گیری از اتلاف سرمایه و ورشکستگی افراد، حرکت بر روی لبه باریکی است که عدم دقت مناسب می‌تواند تلاش‌های دولت و اعتماد مردم به برنامه های اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی را دچار چالش نماید.
نصری با اشاره به تاکید و حساسیت استاندار هرمزگان نسبت به برنامه‌های اشتغال‌زایی و فعال‌سازی دفاتر اقتصادی گفت: بر اساس تاکید استاندار، دهیاران و شوراهای اسلامی روستایی تلاش زیادی در جهت تشویق مردم برای مشارکت در طرح‌های اشتغال‌زایی کرده‌اند و حمایت اصولی دستگاه‌های اجرایی و بانک ها نقش تعیین کننده‌ای در موفقیت این حرکت دارد.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.