فرماندار قشم: با دستگاه های غیرپاسخگو برخورد می شود+گزارش تصویری

فرماندار شهرستان قشم گفت: هیچ دستگاهی حق ایجاد نارضایتی را ندارد و با دستگاه هایی که پاسخگو نیستند و یا ایجاد مشکل کردند، برخورد می شود.

علیرضا نصری روز دوشنبه در شورای اداری شهرستان قشم افزود: برخی از اداره های دولتی نسبت به عملکرد خود و وضعیت شهرستان شفاف سازی نمی کنند که این امر غیر قابل قبول است و مدیران باید از ایجاد مشکل بپرهیزند.
وی ادامه داد: مطالبه گری حق مردم است و دستگاه های دولتی شهرستان موظف هستند به مشکلات و مسائلی که در رسانه ها و فضای مجازی مطرح می شود، پاسخ به موقع و مناسب را ارائه دهند.
فرماندار قشم تصریح کرد: مسئولان دستگاه ها همچنین باید درباره مصوبات جلسات و کمیسیون ها پاسخ دهند و به صورت مکتوب گزارش عملکرد خود را به فرمانداری ارائه کنند.
وی افزود: مردم از مدیران توقع دارند کار جهادی و شبانه روزی انجام دهند، زیرا شعار مرگ بر آمریکا با خدمت به مردم عملیاتی می شود.
نصری ادامه داد: دشمن چهار دهه با استفاده از همه شیوه ها در آسیب رساندن به نظام مقدس جمهوری اسلامی با شکست روبرو شد و از این رو امروز به جنگ اقتصادی رو آورده است.
وی با تاکید بر اینکه مدیران دولتی باید مردمدار باشند، اظهار داشت: شان و جایگاه دستگاه های دولتی جز خدمت به مردم نیست و به همین دلیل نگاه به امور اداری نباید دچار روزمرگی شود.

** خودکنترلی توسط مدیران دستگاه ها
فرماندار قشم گفت: مدیران دستگاه های دولتی نظارت بر زیر مجموعه خود را افزایش دهند و از تعصب بی جا نسبت به کارکنان و مجموعه خود پرهیز و خودکنترلی را اعمال کنند.
وی افزود: برخی از مدیران با کارکنان خود با قاطعیت کامل رفتار نمی کنند و در نتیجه دستگاه دچار روزمرگی می شود.
نصری ادامه داد: طرح «میز خدمت» نیز باید با هدف کاهش بروکراسی اداری در تمام ادارات اجرایی شود تا کار مردم با سرعت و سهولت بیشتری انجام شود.
وی تاکید کرد: مدیران با سرعت نسبت به تدوین پیشنهادات خود برای جذب اعتبارات در سال ۱۳۹۸ اقدام کنند و تلاش برای جذب اعتبارات ملی را در دستور کار قرار دهند.

** ایجاد ۲ هزار شغل با اجرای طرح های اشتغال روستایی و فراگیر
فرماندار قشم گفت: ۱۰۶ طرح از محل اعتبارات اشتغال پایدار روستایی و فراگیر تسهیلات دریافت می کنند که در نتیجه آن تا ۲ هزار شغل ایجاد می شود.
وی با اشاره به ادامه طرح اشتغال افزود: دولت این بستر را برای ایجاد اشتغال فراهم کرده است و اگر تسهیلات در نظر گرفته شده در شهرستان جذب نشود به مناطق دیگر کشور تخصیص داده می شود و از این رو دستگاه ها در صدد جذب این تسهیلات باشند.
نصری افزود: در دهه فجر گذشته عملیات اجرایی ۱۴ مدرسه در نقاط مختلف شهرستان آغاز شد که چهار مدرسه در سال تحصیلی جدید مورد بهره برداری قرار می گیرد.
وی اظهار داشت: لایروبی اسکله لارک نیز برای نخستین بار پس از ۲۵ سال در حال انجام است و مرحله اول آن اجرا شده است.

** آبرسانی به روستاها در دولت تدبیر و امید
فرماندار قشم با بیان اینکه تا قبل از دولت یازدهم و دوازدهم شاخص آبرسانی به روستاهای جزیره قشم صفر بود، ادامه داد: با تلاش دولت تدبیر و امید هم اینک ۹۵ درصد روستاها دارای آب اشامیدنی بهداشتی شدند.
وی تصریح کرد: در حال حاضر چهار روستا آبرسانی نشده است که به زودی آنان نیز از این نعمت برخوردار می شوند.
نصری ادامه داد: آبرسانی روزانه به روستاها هدف نهایی است و به همین دلیل تمهیدات لازم برای ۲ برابر کردن خرید تضمینی آب در قشم در نظر گرفته شد.
وی اظهار داشت: همچنین مجوز احداث ۲ آب شیرین کن در روستای باسعیدو در غرب جزیره قشم و روستای توریان در شرق این جزیره اخذ شد و به زودی احداث آن اغاز می شود.
در پایان شورای اداری شهرستان قشم و همزمان با هفته دولت از کارمندان نمونه دستگاه های اداری و خبرنگاران این شهرستان تقدیر به عمل آمد.
در تقویم رسمی کشورمان دوم تا هشتم شهریورماه به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر به نام هفته دولت نام گذاری شده است.
شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود یکهزار و ۶۲۸ کیلومتر مربع وسعت و ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان قرار دارد./ ایرنا

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.