فرماندار قشم: برای مقابله با حوادث غیر مترقبه نیازمند آموزش هستیم

فرماندار شهرستان قشم گفت: ضروری ترین نیاز کشور در بحث حوادث غیر مترقبه آموزش همگانی است و مردم باید نسبت به این مقوله احساس نیاز کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری در نشست معارفه رئیس جدید جمعیت هلال احمر شعبه قشم بیان کرد: مردم نقش بسیار مهمی در کاهش خسارات و تلفات ناشی از وقایع غیر طبیعی دارند. او اضافه کرد:جمعیت هلال احمر می تواند با ارائه آموزش های همگانی امدادی، سطح آمادگی جامعه در برخورد با حوادث را ارتقا دهد.

فرماندار شهرستان قشم همچنین بر لزوم ایجاد پایگاه جامع جاده ای شامل انبار امدادی، پد بالگرد و مجتمع آموزشی در قشم تاکید کرد. نصری اظهار داشت: شهرستان های دیگر در موقع نیاز می توانند از کمک های مناطق همجوار بهره بگیرند که با توجه به موقعیت جزیره ای قشم این امکان وجود ندارد و باید پیش بینی های امدادی کافی انجام شود تا در مواقع نیاز امکان انجام اقدامات لازم در وقت طلایی برای جلو گیری از افزایش خسارات و تلفات وجود داشته باشد. علیرضا نصری با اشاره به کارکرد خانه های هلال در حوزه آموزش و امداد خواستار راه اندازی و فعالیت این خانه ها در شهرستان قشم شد.
بر اساس این خبر با حضور علی اعمی مدیر عامل جمعیت هلال احمر هرمزگان در دفتر علیرضا نصری فرماندار شهرستان قشم از خدمات احمد نور سرودی سرپرست پیشین این جمعیت تقدیر و احمد رئیسی به عنوان رئیس شعبه جمعیت هلال احمر قشم معرفی شد.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.