فرماندار قشم: برنامه های گردشگری تحت تاثیر حوادث جزئی قرار نگیرد

فرماندار شهرستان قشم گفت: در حوزه گردشگری این جزیره اقداماتی انجام و برنامه هایی اجرایی شده است که نباید تحت تاثیر مسائل جزئی و حاشیه ای قرار بگیرد زیرا این برنامه ها در راستای توسعه گردشگری در این شهرستان دایر شده است.
فرماندار قشم روز سه شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان با اشاره به برنامه های جزایر ناز افزود: برنامه ها در این مکان به گونه ای است که نه تنها در ایام پر تردد مورد استقبال گردشگران قرار می گیرد بلکه ساکنان جزیره نیز در طول سال از برنامه های آن استفاده می کنند.
در جزایر ناز امکان تفریحات مختلف از قبیل پاراگلایدر، جت اسکی، شتر سواری، آفرود و غیر آن برای گردشگران فراهم شده است.
علیرضا نصری ادامه داد: البته باید اقدامات لازم جهت امنیت و نظارت بر فعالیت ها نیز انجام گیرد تا شادی مردم به دلیل اتفاقات ناگوار به تلخی تبدیل نشود.
وی به اقدامات در حال انجام برای استقبال از مسافران نوروزی در سطح جزیره اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه ظرفیت هتل های جزیره قشم کفاف مسافران نوروزی را نمی دهد، باید طرح کاشانه-مهمان را در شهر قشم ساماندهی کرد.
نصری تصریح کرد: باید افرادی که تمایل دارند خانه خود را به مسافران نوروزی کرایه بدهند شناسایی و طبق ضوابط مدون، مجوز فعالیت برای آنها صادر شود که این امر برای بهبود معیشت مردم نیز مناسب است.
وی افزود: باید از فرصت تعطیلات نوروزی برای ترویج فرهنگ اسلامی، ایرانی و قشمی استفاده کرد و متولیان امر نیز در این راستا برنامه های خود را اجرا کنند.
فرماندار قشم ارائه بیلان کاری را آفتی برای فعالیت فرهنگی دانست و افزود: باید بازخورد و اثربخشی فعالیت های فرهنگی نیز محاسبه و مورد ارزیابی قرار گیرد.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است./ ایرنا

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.