فرماندار قشم: بسترهای جذب گردشگر در جزیره هرمز افزایش یابد

فرماندار قشم جزیره هرمز را از ظرفیت های گردشگری کشور ارزیابی کرد و گفت: باید بسترهای جذب گردشگران خارجی و داخلی در این جزیره افزایش یابد.

عزت کمال زاده روز چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه بخشداران جدید و پیشین هرمز، تاکید کرد: به طور قطع تحقق این مهم به ایجاد اشتغال پایدار به ویژه برای قشر جوان و شتاب گیری روند توسعه اقتصادی این منطقه منجر می شود.

وی غارهای رنگین کمانی و قلعه تاریخی هرمز را فقط بخشی از ظرفیت های ناب و متعدد گردشگری جزیره هرمز اعلام و اضافه کرد: بسیاری از گردشگران و حتی مسوولان بلند پایه کشورهای خارجی علاقمند به بازدید از این ظرفیت ها هستند و در صورت توجه به این بخش می توان منبع پایداری از درآمد را برای مردم این منطقه تعریف کرد.

کمال زاده با تاکید بر اینکه باید موضوع درآمدزایی برای مردم هرمز به صورت جدی توسط مسوولان پیگیری شود، گفت: در ابتدای این مسیر هرچند با مشکلاتی همچون کمبود اعتبارات مواجه هستیم، اما می توان با افزایش هماهنگی مدیران، هم افزایی نیروها و همدلی و همزبانی مردم و مسوولان مشکلات پیش رو را به سرعت از پیش رو برداشت.

فرماندارقشم یادآورشد: همدلی و همزبانی ملت و دولت از تاکیدات رهبر معظم انقلاب و شعار سال جاری است و به طور قطع تحقق این شعار در جزیره هرمز می تواند به شکوفایی ظرفیت های پیدا و پنهان این منطقه منجر شود.

کمال زاده با تقدیر از عملکرد نیروهای دریابانی شهرستان قشم در جهت تامین امنیت منطقه، گفت: موضوع راه اندازی پاسگاه نیروی انتظامی در جزیره هرمز جزو مصوبات بوده و به صورت جدی در حال پیگیری است.

وی خواستار همکاری مسوولان منطقه برای تامین ساختمان این پاسگاه شد و افزود: در صورت تامین مکان مناسب، فرمانداری قشم نیز آماده است که امکانات و تجهیزات مورد نیاز این پاسگاه را تامین کند.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.