فرماندار قشم بیان کرد: افتتاح ۴۱ پروژه با اعتباری افزون بر سه هزار و ۲۸۰ میلیارد ریال در قشم

فرماندار قشم گفت: تعداد ۴۱ پروژه با اعتباری بالغ بر سه هزار و ۲۸۰ میلیارد ریال شامل پروژه‌های دستگاه‌های دولتی، بخش خصوصی و خیرین در دهه مبارک فجر در شهرستان قشم رونمایی خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری شامگاه چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه(س) و بیان اینکه خبرنگاران در اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی عموم مردم نقش مهم و تاثیرگذاری در جامعه دارند، اظهار داشت: پیگیری اصحاب رسانه در جزیره قشم برای انعکاس کمبودها و حل مشکلات مردم چه در گذشته و چه حال دلسوزانه بوده و اگر از دستگاهی گاها انتقادی می‌کنند، در راستای توسعه و پیشرفت و سازنده است.

او با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید در بخش تامین زیر ساخت های توسعه ای شهرستان گام‌های بسیار خوبی برداشته است، افزود: تعداد ۴۱ پروژه با اعتباری بالغ بر سه هزار و ۲۸۰ میلیارد ریال شامل پروژه‌های دستگاه‌های دولتی، بخش خصوصی و خیرین در دهه مبارک فجر در این شهرستان افتتاح خواهد شد.

فرماندار شهرستان قشم با بیان اینکه ۲۱ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۷۸ میلیارد ریال در بخش‌های رفاهی و بهداشتی کلنگ‌زنی می‌شود ادامه داد: ۱۲ پروژه آموزشی، هشت پروژه بهداشتی، و یک پروژه گازرسانی به روستای هلر و شهر درگهان در جزیره قشم در این ایام فرخنده کلنگ‌زنی خواهد شد.

نصری در تشریح خدمات آبرسانی به روستاهای شهرستان قشم بیان کرد: شبکه آبرسانی ۹ روستای دیگر در دهه فجر، به بهره برداری می رسد و در تلاش هستیم، پیش از سال جدید با حضور رئیس جمهور جشن اتمام آب‌رسانی به تمام روستاهای شهرستان قشم را برگزار نمائیم.

نصری خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید در پنج سال گذشته برای بهره مندی مردم این شهرستان از شبکه آب خانگی افزون بر ۲۶۰میلیارد ریال هزینه کرده است.
او ادامه داد: با بهره برداری از شبکه آبرسانی این روستاها در ایام الله دهه فجر، تعداد روستاهای برخوردار از آب اشامیدنی شیرین و بهداشتی از سه روستا در دولت های پیشین به ۶۳ روستا در دولت دوازدهم می رسد.
شایان ذکر است؛ عملیات لوله گذاری و ایجاد شبکه آبرسانی به روستاهای شهرستان قشم در دولت هفتم آغاز شد و تا پیش از دولت تدبیر و امید با ۱۶۰ میلیارد ریال هزینه تنها سه روستا در شهرستان قشم از آب شرب بهره مند شده بودند.

او ادامه داد:گشایش خط انتقال GRP مپنا به مخزن ۳ هزار متر مکعبی روستای رمکان با هزینه‌ای بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال، پروژه‌های مرتبط با اداره برق، تصفیه خانه فاضلاب MBBR روستای طولا بخشی از پروژه‌های دهه فجر در قشم است که با حضور مسؤولین استانی و شهرستانی به بهره‌برداری می‌رسد.

فرماندار شهرستان قشم، هزینه پروژه‌های دهه فجر را از محل اعتبارات ملی، استانی، تملک و درآمدهای نفت ذکر کرد.

نصری با اشاره به عزم دولت برای ایجاد و توسعه اشتغال پایدار روستایی، بیان کرد: کمیته فنی شهرستان قشم با دیدگاه خدمت و اثرگذاری در حوزه اشتغال پایدار آماده دریافت طرح‌های اشتغال‌زایی مردم است و کارگزاران دولت تدبیر و امید برای ابجاد اشتغال پایدار به عنوان زیر ساخت رفع آسیب و ناهنجاری های فرهنگی، اخلاقی و اجتماعی تمام تلاش خود را بکار می‌گیرند.

نصری با بیان اینکه در صورت پیگیری و هماهنگی صحیح بین دستگاهی و مردم شاهد رفع معضل بیکاری خواهیم بود، تاکید کرد: نیازمند آموزش و فرهنگ‌سازی در زمینه تغییر نگاه مردم نسبت به ارزش و جایگاه کار و بازگشت به تعالیم و توصیه‌های روشن دینی در این باره هستیم که در این صورت و با استفاده درست از ظرفیت‌های شهرستان، امکان رفع بیکاری ساکنین و حتی تامین نیروی کار سایر مناطق نیز را خواهیم داشت.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.