فرماندار قشم بیان کرد تسهیل صادرات، گامی در جهت تقویت کالای ایرانی

فرماندار شهرستان قشم گفت: موقعیت ویژه شهرستان قشم در حوزه صادرات، ظرفیت مضاعفی برای کمک به تقویت کالای ایرانی را ایجاد کرده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری در دیدار مدیرکل گمرک این شهرستان، اظهار داشت: شناسایی تولیدات داخلی، معرفی و بازاریابی مناسب در کشورهای مختلف بویژه حوزه خلیج‌فارس و فراهم کردن زمینه صدور از جمله اقداماتی است که لازم است، دستگاه‌های مسؤول، همزمان با ترویج فرهنگ استفاده از کالای ایرانی برای حمایت از تولید داخلی،نسبت به آن اهتمام داشته باشند.
او سهولت، سرعت و کاهش هزینه‌های مسیر صادرات را از فاکتورهای مهم و مورد توجه صادرکنندگان ارزیابی و از اداره کل گمرک شهرستان قشم به خاطر تلاش در جهت تحقق آن قدردانی کرد.
فرماندار شهرستان قشم تصریح کرد: تشویق خانواده‌ها به استفاده از کالاهای ایرانی و کمک به صادرات دو روی یک سکه هستند که رونق کسب و کار و توسعه اقتصادی تا حدود زیادی به آن بستگی دارد.

نصری ادامه داد: صادرات کالاهای با کیفیت باعث آبروی کشور و اشاعه دانش، فرهنگ و توانمندی کشور خواهد شد.
گفتنی است، حسین سعیدی مدیرکل و تنی چند از معاونین و مدیران گمرگ جمهوری اسلامی ایران در قشم با حضور در دفتر علیرضا نصری فرماندار با او دیدار و گفت‌وگو کردند.
افزایش دوازده و هفت درصدی ورود و خروج خودرو و مسافر در سال ۹۶ نسبت به سال پیش، صادرات ۲۰۰ هزار دلاری برخی صنایع تولیدی در دو ماهه آخر سال ۹۶ به کشورهای عمان و حاشیه خلیج‌فارس و پیگیری افزایش آن در سال جدید از نکات مورد اشاره مدیر کل گمرگ در ارائه گزارش به فرماندار بود.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.