فرماندار قشم بیان کرد: رونق روستایی مبنای توسعه پایدار

۹فرماندار شهرستان قشم گفت: برای دست یابی به توسعه متوازان و ماندگار نیازمند ایجاد و توسعه رونق روستایی هستیم که حرکت خوبی در این راستا شکل گرفته است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری در حاشیه بازدید از سومین نمایشگاه توانمتدی های روستائیان و عشایر تهران اظهار کرد: از نشانه های پیشرفت و توسعه کشور، تقویت کارکرد های روستایی، تولید محصولات کشاورزی، منابع غذایی بومی و توسعه مشاغل محلی به عنوان زیر ساخت های زندگی روستایی است که در قالبی روشمند مقدمات رونق و پویایی کشور را فراهم می سازد.

او با اشاره به حضور فعال نمایندگان روستایی قشم و کسب مقام برتر در نمایشگاه سال گذشته افزود: برنامه ریزی هدفمند دولت تدبیر و امید برای استفاده از ظرفیت های روستائی، علاقمندی و اشتیاق جوامع روستایی برای مشارکت در امور فرهنگی، اجتماعی و فعالیت های اقتصادی را افزایش داده است.

نصری گفت: سی و یک متر فضای نمایشگاهی در اختیار نمایندگان روستایی قشم قرار داده شده که از طریق آن، سنن برگزاری برخی مراسم بومی، صنایع دستی و غذایی بومی محلی این شهرستان به معرض نمایش گذاشته شده است.

علیرضا نصری تاکید کرد: در دنیای امروز استفاده از ظرفیت های فرهنگی و معرفی سنن اصیل در جهت حفظ این فرهنگ ها و همچنین، بهره مندی از مزایای اقتصادی حاصل از آن جایگاه ویژه ای در رونق کسب و کار محلی و رضایتمندی ساکنین مناطق پیدا کرده و خوشبختانه نگاه آقای رئیس جمهور و مجموعه دولت تدبیر و امید به این مقوله کارشناسانه و هدفمند است که قطعا ثمرات آن در زندگی مردم نمایان خواهد شد.

نصری از توانمندی و چیره دستی بانوان قشمی در خلق آثار متنوع و ارزشمند دستی در کنار صنایع لنج سازی، آلات موسیقی و تنوع صنایع غذایی محلی به عنوان ویژگی های شایان توجه زندگی روستایی در قشم نام برد.

این مقام مسئول گفت: توجه، برنامه ریزی و تسهیلگری برای تولید و عرضه صنایع روستائی در افزایش جمعیت، رونق زندگی و تقویت جایگاه محصولات این مناطق در اقتصاد و توسعه کشور موثر خواهد بود.

سومین نمایشگاه توانمندی های روستایی و عشایری کشور از ۱۵ الی ۱۸ اسفند در تهران در حال برگزاری است.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …