فرماندار قشم بیان کرد شوراها پیشقراولان توسعه متوازن

فرماندار شهرستان قشم گفت: ورود شوراها به حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، عمرانی و زیست‌محیطی موجب تقویت باور مردم به کار جمعی و پرورش شهروندانی مشارکت جو و توسعه متوازن خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم،، علیرضا نصری در همایش روز ملی شوراها گفت: شوراهای اسلامی شهر و روستا در پنجمین دوره کاری خود با کوله‌باری از تجربه، طلیعه روشن توسعه‌ی مدیریت در جوامع محلی را پیش‌رو دارند.

او بیان کرد: اجرای امور براساس مدیریت از پایین به بالا، روشی است که با بهره‌گیری از ظرفیت نمایندگان محلی مردم در قالب شوراها دنبال می‌شود.

فرماندار قشم ادامه داد: رویکرد فعال شوراهای اسلامی شهر و روستا که با تجربه و پشتوانه بیست ساله همراه است، نقش‌آفرینی در همه حوزه‌ها است.
نصری تصریح کرد: کارکرد شوراها تنها پرداختن به امور جاری نیست، بلکه امروز شوراها پیشقراول توسعه و تحول در ابعاد عمرانی، بهداشتی، زیست‌محیطی، اقتصاد و فرهنگ و اجتماع هستند.

علیرضا نصری، راهکار جذب مشارکت، اعتماد و همراهی مردم در طرح‌های نو و تحول‌آفرین را استفاده از دانش، تجربیات و توان آنان ذکر کرد.

فرماندار شهرستان قشم خاطر نشان کرد: شعار ما در بدو ورود به شهرستان، نهادینه کردن سیستم شور و مشورت و بهره‌گیری از خردجمعی بود.
نصری اظهار داشت: دولت تدبیر و امید، توانمند سازی جوامع محلی را به عنوان یک شاخص و روش توسعه‌ای در پیش گرفته است.

او اظهار داشت: نزدیک ۵۵۰ میلیارد ریال طرح واجد شرایط تسهیلات اشتغال‌زایی به استان معرفی شده است که براساس برنامه‌ریزی و پیگیری‌های استاندار، همه دستگاه‌های مسؤول در جهت تسریع و تسهیل کار بسیج شده‌اند.

نصری در بخش دیگری از سخنان خود از شوراهای اسلامی شهر و روستا خواست برای ایجاد رونق و آبادانی حوزه خود از هیچ اقدامی فروگذار ننمایند.

این مقام مسؤول، مبلمان شهری و روستایی را یکی از راهکارهای تقویت ماندگاری جمعیتی ذکر کرد و افزود: مبلمان محیطی سرزنده و با نشاط، سطح امید و امکان ماندگاری جمعیتی را افزایش داده و موجب کاهش تنش و آسیب‌های اجتماعی می شود.

فرماندار قشم تاکید کرد: آسیب‌های اجتماعی یکی از موانع توسعه است که معلول توسعه نامتوازن می‌باشد، بیکاری، فقر اعتیاد، طلاق، فحشا و خشونت‌های اجتماعی زنجیره بهم پیوسته‌ای هستند که برای کاهش آن‌ها باید با برنامه‌ریزی و سپس کار و تلاش همراه با پیگیری و جدیت پیش رفت.

فرماندار شهرستان قشم شوراهای اسلامی شهر و روستا را نمایندگان مجلس محلی خواند که در گستره شهرستان نقش‌آفرین و اثرگذار هستند و تاکید کرد: پاسخ مکاتبات و مطالبات آنان به عنوان نمایندگان مستقیم مردم باید سریع و روشن باشد در غیراین صورت با دستگاه‌های کاهل برخورد جدی خواهد شد.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.