فرماندار قشم بیان کرد لزوم امداد جمعی برای ساختن پایگاه امداد و نجات

فرماندار شهرستان قشم گفت: ساختن پایگاه امداد و نجات، مستلزم مشارکت و امداد دستگاه‌های مختلف و استفاده از ظرفیت خیرین می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری در دیدار رئیس و تعدادی از اعضا داوطلب جمعیت هلال‌احمر این شهرستان بیان کرد: ساختن پایگاه جامع امداد و نجات شامل انبار تجهیزات، ملزومات امدادی و پد هلی‌کوپتر در شهرستان قشم با توجه به موقعیت جزیره‌ای و احتمال قطع ارتباط و دسترسی با سایر نقاط سرزمینی در مواقع بروز سوانح طبیعی، ضرورتی اضطراری است.

او افزود: برنامه‌ریزی و پیش‌بینی پست امدادی در ساحل جنوبی به سمت غرب جزیره قشم و ایجاد خانه‌های هلال در این قسمت و جزیره هرمز با توجه به شرایط جزیره‌ای بودن سراسر شهرستان از دیگر تاکیدات فرماندار قشم به مسؤولان جمعیت هلال‌احمر بود.
فرماندار قشم ادامه داد: پیش‌بینی و فراهم ساختن ملزومات سخت‌افزاری و تجهیزات امداد و نجات یکی از وظایف جمعیت هلال احمر است که با هماهنگی و همکاری بین دستگاهی محقق می‌شود.

نصری هم‌چنین با اشاره به وظایف جمعیت هلال‌احمر در حوزه آموزش همگانی و اهمیت آن، تصریح کرد: گاهی آموزش و آگاهی درست مردم از چگونگی مواجهه با بحران‌ها بسیار تعیین کننده و موثرتر از وجود امکانات و تجهیزات امدادی است.

او اضافه کرد: آگاهی و سواد مواجهه با خطرات ناشی از سوانح در دسترس‌ترین وسیله امدادی است که لازم است در اختیار مردم قرار گیرد.
نصری ادامه داد: ضرورت آموزش و کسب مهارت خود امدادی، موضوعی است که باید احساس نیاز به آن همه‌گیر شود.

فرماندار قشم از جمعیت هلال‌احمر شهرستان قشم خواست؛ استمرار آموزش بخصوص در روستاها را در دستور کار خود قرار دهند.

نصری اجرای مانورهای دوره‌ای را یکی از راه‌های تبدیل آموزش به مهارت و در واقع بازخورد عملی آموزش ذکر کرد که لازم است جمعیت هلال‌احمر نسبت به انجام آن اهتمام ورزد.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.