فرماندار قشم: تامین حقوق ملت ایران، دستاورد اصلی مذاکرات هسته ای است

فرماندار قشم با اشاره به انتشار جمع بندی نتایج مذاکرات هسته ای گفت: تامین حقوق ملت بزرگ ایران دستاورد اصلی مذاکرات هسته ای و حاصل کوشش سرداران دیپلماسی دولت تدبیر و امید است.

عزت کمال زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: پایبندی سرداران دیپلماسی کشور به اصول و خط قرمزهای نظام و تلاش دولت تدبیر و امید در طول ۲۲ ماه مذاکرات سخت و فشرده در مقابل قدرت های بزرگ جهان جای تقدیر دارد.

وی اضافه کرد: در این مدت اعضای تیم مذاکره کننده کشورمان جانانه از دستاوردهای هسته ای و حقوق ملت ایران دفاع کردند.

کمال زاده حمایت ها و هدایت های رهبر معظم انقلاب از دولت یازدهم و تیم مذاکره کننده هسته ای را عاملی مهم و کلیدی در جریان مذاکرات هسته ای ارزیابی کرد.

فرماندار قشم تاکید کرد: منویات معظم له باعث تقویت روحیه مذاکره کنندگان ایرانی در این ماراتن سخت و نفس گیر و ترسیم نقشه راه مذاکرات در چارچوب تامین حقوق ملت ایران شد.

وی با اشاره به دستاوردهای مذاکرات هسته ای، گفت: به طور قطع لغو تحریم های ناعادلانه غرب بر علیه کشورمان موجب شتاب گیری روند توسعه اقتصادی کشور در تمامی زمینه ها و سطوح، افزایش تعاملات سیاسی و تجاری ایران در عرصه های بین المللی و منطقه ای و از طرفی منزوی شدن رژیم صهیونیستی می شود.

کمال زاده با اشاره به تعابیر رهبر معظم انقلاب از اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای، گفت: تدبیر، شجاعت، سخت کوشی و داشتن روحیه انقلابی از مهمترین ویژگی های اعضای این تیم بود که در نهایت توانست به خواست های ملت ایران مبنی بر حفظ دستاوردهای هسته ای و لغو تحریم های غرب جامه عمل بپوشاند.

ایران و کشورهای عضو گروه ۱+۵ (شامل آمریکا، آلمان، انگلیس، چین، فرانسه و روسیه) همراه با نماینده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از ۲۲ ماه مذاکرات سخت و فشرده، سرانجام امروز ۲۳ تیر ۱۳۹۴ برای رفع سوء تفاهم ها در مورد برنامه صلح آمیز هسته ای و همزمان لغو تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران تفاهم کردند.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.