فرماندار قشم تاکید کرد؛ ضرورت توجه به زیرساخت‌های ورزشی قشم برای میزبانی جام جهانی۲۰۲۲

فرماندار شهرستان قشم گفت: وزارت ورزش و جوانان برای تحقق میزبانی کشورهای شرکت‌کننده در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در قشم، زیرساخت‌های لازم مطابق با استانداردهای روز دنیا را فراهم سازد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری در دیدار رئیس اداره ورزش و جوانان و اعضاء هیات فوتبال این شهرستان اظهار داشت: ورزش از جمله حوزه‌های بسیار تاثیرگذار در تمامی بخش‌ها حتی بخش اقتصاد است.

او با بیان اینکه از علاقمندی مردم به حوزه ورزش و برخی رشته‌های ورزشی از جمله فوتبال می توان برای پیشبرداهداف فرهنگی، اجتماعی بهره برد، افزود: حوزه ورزش می تواند، نقش اثرگذار و کلیدی در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه ایفاء کند.

فرماندار قشم با اشاره به برگزاری رقابت‌های جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۲۰ به میزبانی کشور قطر، گفت: با توجه به تشابه آب و هوایی قطر و قشم، می‌توان از طریق ایجاد زیرساخت‌های لازم، شرایطی را فراهم کرد که کشورهای شرکت‌کننده در رقابت‌های مذکور، اردوی تیم‌های خود را در این شهرستان برگزار کنند.

نصری با تاکید بر اینکه، تحقق این امر نیازمند ایجاد زیرساخت‌های لازم و مطابق با استانداردهای روز دنیا است، گفت: باید از هم اکنون اداره کل ورزش و جوانان هرمزگان با حمایت وزارت ورزش و جوانان برای انجام این کار در قشم برنامه‌ریزی کنند.

نصری در ادامه فراهم بودن زمینه دریافت ویزا به دلیل وجود منطقه آزاد در شهرستان، تصریح کرد: می‌توان از برپایی اردوهای کشورهای حاضر در جام جهانی برای معرفی قشم به دنیا استفاده کرد و از طریق جذب گردشگران به بهبود وضعیت معیشتی مردم کمک کرد.

فرماندار قشم در بخش دیگری از صحبت‌های خود در اشاره به اهمیت برگزاری دوره‌های آموزشی به منظور کیفیت بخشی حوزه ورزش از برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه داوران و برگزاری کلاس‌های مربیگری نام برد.

علبرضا نصری تاکید کرد: اگر خواهان حضوری قدرتمند در رقابت‌های ورزشی هستیم باید به سمت علمی شدن ورزش پیش برویم.

او در این نشست به مساله تامین امنیت داوران و مسؤولان برگزاری مسابقات فوتبال در شهرستان اشاره و اضافه کرد: خوشبختانه هیات فوتبال شهرستان قشم، تعامل خوبی با نیروی انتظامی دارد فرماندار قشم گفت: از طریق فرمانداری بیش از پیش رایزنی‌های لازم برای حضور نیروی انتظامی و تامین امنیت داوران و مسؤولان برگزاری در برخی رقابت‌های حساس انجام خواهد شد.

نصری با بیان تلاش‌های صورت گرفته توسط دولت تدبیر و امید در جهت بهبود زیرساخت‌های ورزشی، خاطرنشان کرد: در طول فعالیت این دولت شاهد توسعه سخت افزاری ورزش در مناطق روستایی شهرستان بوده‌ایم.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.