قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / اخبار / فرماندار قشم تاکید کرد: اجرای برنامه های پیشگیرانه مقدم بر اقدامات تامینی

فرماندار قشم تاکید کرد: اجرای برنامه های پیشگیرانه مقدم بر اقدامات تامینی

فرماندار شهرستان قشم گفت: در شرایط درگیری کشور در جنگ تمام عیار اقتصادی با دشمنان قسم خورده نظام، پدیده قاچاق یکی از اصلی ترین آسیب های اقتصادی و اجتماعی است که باید با برنامه های فرهنگی پیشگیرانه و اقدامات جدی و ریشه ای آن را از بین ببریم.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان قشم، اظهارداشت: حفاظت از مسیرهای ورود و خروج، شناسنامه دار کردن دام ها، ثبت مکانیزه مشخصات ورود و خروج افراد از اسکله لافت و مدیریت سهمیه سوخت دستگاه های اجرایی برای کنترل قاچاق مورد اهتمام قرار گیرد.
او خاطرنشان کرد: نرخ ارز در شرایط کنونی جاذبه ای کاذب برای خروج کالا از کشور ایجاد کرده که مبادی خروجی باید برای مقابله با سوءاستفاده کنندگان از وضعیت بازار و اخلالگران با قاطعیت مورد حفاظت قرار گیرد.
فرماندار شهرستان قشم تاکید کرد: عبور از شرایط جنگ اقتصادی، نیازمند رعایت اصول و برنامه های مشخص از جمله اعمال نظارت دقیق بر مصارف دستگاه ها می باشد. او در این باره به سهمیه سوخت دستگاه های اجرایی اشاره و اضافه کرد: میزان سهمیه مصرفی هر دستگاه و منابع مصرف آن باید دقیق و مشخص باشد و گزارش هفتگی آن به فرمانداری ارائه گردد.
شناسنامه دار کردن دام های سبک و تعیین و ثبت ماهانه میزان پرورش و نگهداری دام در هر روستا یکی دیگر از نکات مورد اشاره فرماندار بود.
نصری در ادامه تصریح کرد: گره گشایی از کار فعالین اقتصادی برای رونق اشتغال مانع گرایش مردم به سمت درآمد کاذب می گردد.
او با استناد به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر عدم وجود بن بست در کشور، بیان داشت: با تقویت اعتماد و مشارکت مردم، استفاده از ظرفیت های قانونی و مدیریت منابع کشور می توانیم موفق شویم.
شایان ذکر است در پایان این جلسه که با حضور مدیر کل تعزیرات حکومتی هرمزگان تشکیل شد از خدمات محمد حمزه زاده رئیس پیشین اداره تعزیرات حکومتی شهرستان قشم، تقدیر و وحید ترکاشوند به عنوان رئیس جدید این اداره در شهرستان معرفی گردید.

درباره ی farqeshm

مطلب پیشنهادی

فرماندار قشم خبر داد: برپائی موکب های تخصصی خدمت رسانی به زائرین در کربلای معلا

فرماندار شهرستان قشم گفت: موکب های تخصصی خدمت رسانی به زائرین در کربلای معلا راه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *