فرماندار قشم تاکید کرد: رعایت حداکثری شیوه نامه های بهداشتی در آیین های محرم

فرماندار شهرستان قشم گفت: برنامه های ویژه محرم و آئین عزاداری حضرت امام حسین علیه السلام با فضا سازی محیطی، سیاهپوش کردن ادارات و فضاهای عمومی، نصب پرچم عزا و رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، دکتر علیرضا در جلسه هماهنگی بزرگداشت محرم افزود: ارزش‌هایی که امام حسین (ع) برای زنده نگه داشتن آن قیام کرد، در ایام کرونا باید بیش از پیش از درون خانه‌ها و با ظرفیت شبکه‌های اجتماعی به دنیا مخابره شود.

او تصریح کرد: هر خانه باید به یک حسینیه تبدیل شود و خانواده ها در درون خانه خود با پرهیز از تشکیل مجالس چند خانواده ای و تجمع اقوام، به زنده نگاه داشتن نام و یاد حضرت امام حسین علیه السلام و مخابره شعائر و ارزش های مورد تاکید آموزگار بزرگ ایثار و شهادت از طریق شبکه های اجتماعی می پردازند.

رییس ستاد مدیریت بیماری کرونا تصریح کرد: رسالت هیات‌های مذهبی توقف ناپذیر است و وظیفه این تشکل‌های مردمی با توجه به ضرورت‌های کرونا، منطبق با شیوه نامه‌های بهداشتی تعریف شده است.
او هیات‌های مذهبی را ظرفیت مناسبی برای نشر و گسترش دستورالعمل‌های بهداشتی دانست و تاکید کرد: اعتمادی که مردم به خدمتگزاران خود در هیات‌ها دارند، ارزنده و شایسته بهره‌گیری حداکثری برای حفظ سلامت جامعه و عبور از شرایط بحرانی فعلی است.
دکتر نصری افزود: با تجربه برگزاری مراسم محرم در سال گذشته می‌توان برنامه‌های مناسبی برگزار کرد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.