فرماندار قشم تاکید کرد: زیرساخت های ورزش بانوان ارتقا یابد/توسعه ورزش همگانی در اولویت قرار گیرد

فرماندار قشم بر توسعه زیرساخت های مورد نیاز برای ورزش بانوان تاکید کرد و گفت: این رویکرد باید به عنوان راهکاری جهت تربیت مادرانی تندرست و فرزندانی سالم مورد توجه قرار بگیرد

عزت کمال زاده روز پنج شنبه در سومین همایش هیات های ورزش و جوانان و هیات های تابعه هرمزگان، افزود: اگر می خواهیم در آینده مادرانی تندرست و فرزندانی سالم داشته باشیم، باید بودجه، امکانات و نگاه خود را به ورزش بانوان تغییر بدهیم.
فرماندار قشم، اضافه کرد: مربیان ورزشی باید آموزش های مختلف زندگی سالم را به ورزشکاران زن ارایه دهند تا این قشر در زمینه های مختلف اخلاقی و جسمانی همزمان به پیشرفت و تعالی دست یابند.
وی ادامه داد: در این زمینه می توان با یک برنامه ریزی مناسب و منسجم، علاوه بر توسعه زیرساخت های ورزشی، استعدادهای ورزشی منطقه را نیز شناسایی و در مسیر صحیح هدایت کرد.
کمال زاده با بیان اینکه قشم به دلیل جزیره ای بودن، شرایط مناسبی برای توسعه ورزش های آبی و ساحلی دارد، گفت: باید این موضوع مورد توجه مسئولان و متولیان بخش ورزش قرار بگیرد تا از ظرفیت های موجود بهره بیشتری ببریم.
فرماندار قشم با بیان اینکه توسعه ورزش می تواند شور و نشاط اجتماعی را به جامعه تزریق کند، گفت: برای حضور مردم در انتخابات آتی به نشاط اجتماعی نیاز است و یکی از ارکان اصلی ایجاد نشاط اجتماعی را می توان در ورزش جستجو کرد.
کمال زاده با تاکید بر گسترش فرهنگ ورزش های همگانی، افزود: باید علاوه بر توسعه زیرساخت های ورزش قهرمانی، با توسعه امکانات در بخش ورزش های همگانی، به ارتقاء شاخص های تندرستی در جامعه کمک کنیم.
جزیره قشم با حدود ۱۱۷ هزار نفر جمعیت، یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع وسعت شامل ۱۳۵ کیلومتر طول و عرض متوسط ۱۴ کیلومتر در جنوب کشور و در کنار آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده و به تنهایی از ۲۲ کشور جهان بزرگتر است.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.