فرماندار قشم تاکید کرد: شتاب دهی به خدمات دامپزشکی و همکاری بیشتر با واحدهای تولیدی

فرماندار شهرستان قشم گفت: خدمات دامپزشکی بویژه همکاری با کارگاه های تولیدی با سهولت و شتاب بیشتری انجام شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، دکتر علیرضا نصری در دیدار رییس و کارکنان اداره دامپزشکی شهرستان با تبریک روز ملی دامپزشکی و تقدیر از تلاش های صورت گرفته بویژه پیگیرهای دریافت مجوز راه اندازی شرکت های ماهی خشک، بسته بندی و صادرات ماهی تصریح کرد: نفع فعالین خرد محلی که معیشت خود را از طریق خشک کردن ماهی تامین می کنند بنحو مطلوب مورد توجه و مصدر عمل قرار گیرد.
دکتر نصری ادامه داد: راه اندازی شرکت های ماهی خشک کنی توسط نیروهای محلی و تجمیع فعالیت فعالین این حوزه علاوه بر رفع دغدغه های بهداشتی، امکان بسته بندی مناسب و صادرات، موجب اشتغال پایدار و رونق اقتصاد محلی می شود.
فرماندار قشم تاکید کرد: درآمد تعداد زیادی از روستاییان که برنامه اشتغال و معیشت خود را با تکیه بر این فعالیت پایه ریزی کرده اند از طریق خرید محصول یا شراکت و جذب سرمایه تضمین شود.

دکتر نصری در بخشی از سخنان خود متذکر شد! صدور مجوزهای خارج از ظرفیت‌، ناظران و تصمیم گیران برنامه و بودجه و برنامه ریزان حوزه اشتغال را دچار خطا کرده و به مانعی در جذب تسهیلات به نفع مردم، تبدیل می شود و دقت در مدیریت صحیح و علمی با ظرفیت سنجی در این باره ضروری است .

در بخش نخست این دیدار که به مناسبت روز ملی دامپزشکی در دفتر فرماندار انجام شد، رییس دامپزشکی طی گزارشی اقدامات انجام شده این حوزه در شش ماه نخست سالجاری را ارائه نمود.

مهندس محمد صدیق ارم گفت: دوازده هزار و ۴۲۳ راس دام سبک و سنگین در شش ماهه نخست ۱۴۰۰علیه بیماری های شایع واکسینه شدندً و خدمات دامپزشکی رایگان در قالب سمپاشی جایگاه دام و آموزش به دامداران صورت گرفته و صادرات یکهزارتن انواع فرآوده های خام دامی شامل ماهی، میگو، پاوپنجه مرغ وماهی خشک
تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی ازطریق گمرک اسکله شهید رجایی بندرعباس صادر شده است.

رییس اداره دامپزشکی همچنین از ارائه خدمات بهداشت روی ۶ هزار دام توسط کلینیک دامپزشکی بخش خصوص خبر داد و اضافه کرد: ۶۰ درصد از جمعیت دامی شهرستان واکسینه و محل زیست آنان سمپاشی شده است.

او همچنین پایش و نمونه برداری مزارع پرورش و تکثیر میگو و ماهی را از دیگر مسوولیت های اداره دامپزشگی ذکر و خاطر نشان کرد: افزون بر یکهزار نمونه گیری در این حوزه برای حفاظت از رخداد های بیماری زا انجام گرفته است.
کنترل و نظارت بر محموله های تولیدی و خروجی از شهرستان شامل انواع آبزیان تازه و منجمد و صادرات از دیگر نکات مورد اشاره رییس اداره دامپزشکی قشم بود.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

بخشدار مرکزی قشم: ساختمان پیش دبستانی روستای تنب پارسان افتتاح شد

بخشدار مرکزی شهرستان قشم گفت: ساختمان پیش دبستانی و مهد کودک روستای تنب پارسان با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *