فرماندار قشم تاکید کرد ضرورت توجه به اثر بخشی پایدار برنامه توانمند سازی مددجویان

فرماندار شهرستان قشم گفت: در برنامه توانمند سازی مددجویان توجیه اقتصادی و اثربخشی پایدار طرح ها مورد توجه و تاکید قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری در دیدار سر گروه بازرسان کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور اظهار کرد: استفاده از مشاوران باتجربه اقتصادی و مراقبت و همراهی، اثربخشی پایدار برنامه توانمند سازی مددجویان را تضمین می کند.

او تصریح کرد: خانواده هایی با عنوان خروج از مددجویی و توانمند شده در حال حاضر با مشکلات اقتصادی و معوقات بانکی درگیر هستند که نتیجه پرداخت تسهیلات بدون توجیه و هزینه آن در امور جاری زندگی می باشد .

فرماندار شهرستان قشم در ادامه پیشنهاد کرد: کمیته امداد با ورود به حوزه اشتغالزایی در جزایر، زمینه اشتغال پایدار و مولد را فراهم سازد. او پرورش ماهی و میگو در قفس، انرژی خورشیدی و سردخانه را از جمله طرح های سودمندی ذکر کرد که می تواند اشتغالزایی مناسب را برای جامعه هدف کمیته امداد بوجود آورد.

علیرضا نصری همچنین با اشاره به افزایش دو برابری قیمت تمام شده مصالح ساختمانی، دستمزد و سایر هزینه ها، خواستار اعمال این تفاوت ها در تقسیم اعتبارات و تسهیلات اعطایی به مددجویان شد. نصری علت به نتیجه نرسیدن طرح مسکن هیجده واحدی مددجویان لارک را در نظر نگرفتن همین تفاوت هزینه تمام شده مسکن در جزایر به نسبت سایر نقاط دانست.

فرماندار قشم اذعان کرد: شهرستان قشم در زیر هیاهوی برج و سنتر سازی ها، دردهای کهنه نهفته ای دارد که سال ها مغفول مانده و رفع آن ها نیازمند کار و برنامه ریزی علمی هدفمند و بدور از اعمال نظرهای شخصی است.

بر اساس این خبر امیر موسوی سرگروه بازرسان کمیته امداد کشور و احمد راستین رئیس بازرسی کمیته امداد حضرت امام (ره ) هرمزگان با حضور در دفتر علیرضا نصری فرماندار شهرستان قشم پیرامون برنامه های حمایتی، اشتغالزایی و توانمند سازی مددجویان تحت پوشش این نهاد گفت و گو کردند.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.