فرماندار قشم: تا رفع کامل مشکل آب در کنار روستائیان هستیم

فرماندار شهرستان قشم گفت: نزدیک یکهزار میلیارد ریال تنها توسط دولت برای آب رسانی به قشم هزینه گردیده و تا رفع مشکل و دسترسی همیشگی مردم به آب آشامیدنی در کنار آنان هستیم.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری در جمع دهیاران بخش شهاب شهرستان قشم در مسجد دهستان دولاب افزود: استاندار، شخصا پیگیر رفع مشکل قطعی آب در روستاهای قشم است.

او با بیان اینکه؛ تلاش های دولت تدبیر و امید برای آبرسانی به روستاهای قشم تقریبا به نتیجه رسیده، اظهار کرد: زمانی ماموریت کارگزاران دولت در این حوزه به پایان می رسد که مردم گوارایی آب را به راحتی در کام خود احساس نمایند.
فرماندار قشم با اشاره به افزایش ۲۰۰۰ متر مکعبی خرید تضمینی آب در یکماه گذشته، خاطرنشان کرد: پیش از این مقدار خرید تضمینی دولت از شرکت مپنا، ماهانه ۹ هزار متر مکعب بود که این مقدار علاوه بر تولید روزانه ۴ هزار متر مکعب در آب شیرینکن کووه ای، ۱۲۵۰ هزار متر مکعب در سلخ، ۱۰۰۰ متر مکعب در رمچاه، ۵۰۰ متر مکعب در آب شیرینکن کاروان و ۳ هزار متر مکعب سازمان منطقه آزاد برای روستاهای تولا، کابلی، دفاری و حمیری می باشد.
نصری به جمعیت شناور ناشی از ورود گردشگران روستائی در فصول مختلف سال اشاره و افزود: در شرایط معمول اگر سرانه استاندارد مصرف روزانه ۱۵۰ لیتر را برای مردم در نظر بگیریم به نظر می رسد آب به اندازه کافی در اختیار آبفار برای توزیع قرار گرفته شده است اما جمعیت شناور ناشی از موقعیت گردشگری و همچنین گرما و گرد و خاک مناطق جنوبی قطعا موجب مصرف بیشتر از این می شود چنانکه آمار مصرف در مناطقی با شرایط آب و هوایی بهتر هم بالای ۲۰۰ لیتر در روز است.
نصری ضمن تقدیر از حمایت های استاندار همتی از پیگیری ایشان برای افزایش خرید تضمینی جهت تامین آب مناطق روستائی خبر داد.
فرماندار شهرستان قشم، مهم ترین دغدغه دولت را تامین زیر ساخت های رفاهی، معیشتی مردم ذکر و خاطر نشان کرد: دولت های مختلف در جهت انجام این وظایف حرکت کردند. او از احداث اولین دستگاه آب شیرینکن در شهر قشم توسط دولت سازندگی یاد و تصریح کرد دولت تدبیر و امید موفق شده آب رسانی به ۶۹ روستای شهرستان را از تعداد ۲ روستا به ۶۳ روستا برساند. نصری ادامه داد در حال حاضر تنها آبرسانی به ۴ روستا انجام نشده است. که در ۲ روستا مراحل آخر لوله گذاری باقی مانده است. فرماندار قشم البته اذعان داشت: مردم حلاوت آبرسانی را کاملا احساس نکرده اند. او تاکید کرد: تا تحقق این مهم در کنار مردم، تلاش و پیگیری ها را ادامه خواهیم داد.
علیرضا نصری افزایش خرید تضمینی آب از آب شیرینکن ها و جلب اعتماد مردم را مهم ترین ماموریت آبفار در شرایط کنونی دانست.
او با بیان اینکه در شرایط مناسب نیاز است مردم به استفاده از آب انبار های خانگی پایان دهند، اذعان کرد: وقتی روند آب رسانی دچار وقفه یکماهه و بعضا بیشتر می شود، نمی توانیم از مردم بخواهیم ذخیره آب در آب انبارهای خانگی را متوقف سازند. نصری دست یابی به شرایط مطلوب آب رسانی و بروز رسانی آن را در گرو تلاش دولت، پیگیری مسئولین و همکاری مردم ذکر کرد.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.