فرماندار قشم: تخصیص بودجه ۹۷ براساس برنامه‌های اعلام شده خواهد بود

فرماندار شهرستان قشم گفت: تخصیص بودجه دستگاه‌های اجرایی این شهرستان در سال‌جاری براساس برنامه کاری مدون اعلام شده توسط مدیران دستگاه‌های مذکور انجام خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری در دومین نشست شورای اداری این شهرستان بیان کرد: یکی از مصوبات نخستین شورای اداری سال ۹۷، ارائه اولویت‌های کاری دستگاه‌های اجرایی در سال پیش رو بود که این مهم توسط مدیران انجام شد.

او تاکید کرد: برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی شهرستان در اختیار معاونان و کارشناسان مسؤول فرمانداری قرار داده شده و هر چهار ماه پیشرفت آن نظارت و ارزیابی می شود .

فرماندار قشم از ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی براساس درصد تحقق برنامه‌های ارائه شده در پایان سال خبر داد.

نصری با اشاره به این که قشم دارای ظرفیت‌های بی‌بدیلی در حوزه‌های مختلف است گفت: وجود بیش از ۱۷ حلقه چاه نفت و گاز یکی از ظرفیت‌های قابل توجه شهرستان است.
او گفت: در نوروز امسال، نزدیک یک میلیون گردشگر به شهرستان قشم سفر کردند که این تعداد نیمی از جمعیت مسافران نوروزی استان هرمزگان را تشکیل می‌داد.

فرماندار همچنین به منابع حوزه گردشگری اشاره و اضافه کرد:: برنامه‌ریزی در جهت روزآمد کردن صنعت گردشگری شهرستان آغاز شده است،
وجود ۵ هزار هکتار زمین قابل استحصال در حوزه پرورش میگو یکی دیگر از نکات مورد اشاره فرماندار شهرستان قشم بود.
علیرضا نصری خاطرنشان کرد: براساس برنامه ششم توسعه، باید تا پایان این برنامه حدود ۸۴ هزار تن ماهی در قفس تولید داشته باشیم که مجوز صید ۸ هزار تن صادر شده است.

نصری سهم قشم را در تولید میگو در قفس ۵ هزار تن ذکر و اضافه کرد: تولید سال گذشته ۵۰۰ تن بوده که در سال‌جاری به یک هزار تن خواهد رسید.
فرماندار قشم تصریح کرد: قدم‌های مناسبی در حوزه اشتغال برداشته شده و براساس رهنمود و تاکید استاندار هرمزگان، کمیته فنی اشتغال از اواخر سال گذشته، تشکیل و پیش از آن نشست‌های مستمر با شورا، دهیاری‌ها و معتمدین در جهت تبیین برنامه‌ها و دعوت از صاحبان طرح و ایده اشتغال‌زایی برای استفاده از تسهیلات کم بهره برگزار گردید.
نصری با بیان این که، رهبر معظم انقلاب اسلامی، ۱۰ سال است، نام‌گذاری و شعار سال را بر مبنای مسائل اقتصادی و معیشتی قرار می‌دهند، ادامه داد: از سوی دیگر دشمنی قرار دارد که در عرصه‌های مختلف با ایستادگی و پایمردی ملت به عقب رانده شده و توان خود را برای ضربه از ناحیه اقتصادی متمرکز کرده که تنها راه شکست آن و توسعه، پیشرفت و رونق اقتصادی، عمل به رهنمودهای حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است.فرماندار شهرستان قشم در ادامه از زحمات مصطفی غلامپور معاون پیشین سیاسی و اجتماعی خود قدردانی کرد.
او تصریح کرد: غلامپور در دوران مسئولیت منشاء تحول و خدمات شایسته بوده است .

گفتنی است، در پایان این نشست، عباس ماژین به عنوان معاون سیاسی اجتماعی فرماندار شهرستان قشم معرفی و از خدمات مصطفی غلامپور قدردانی شد.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.