فرماندار قشم: تزریق واکسن در قشم سرعت بیشتری می گیرد

فرماندار شهرستان قشم گفت: با مجوز علوم پزشکی استان و واگذاری واکسن به بهورزان روستاها، تزریق واکسن کرونا در قشم سرعت بیشتری می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، دکتر علیرضا نصری روز شنبه در ستاد مقابله با بیماری کرونا افزود: هم اکنون به افراد بالای ۵۰ سال در قشم و برای افراد بالای ۱۸ سال در جزایر هنگام و لارک واکسن کرونا تزریق می‌شود.

او ادامه داد: واکسیناسیون جزایر هنگام و لارک تا پایان هفته به اتمام می رسد.
رییس ستاد مدیریت بیماری کرونای قشم تصریح کرد: در صورت مراجعه افراد بالای ۵۰ سال و واکسیناسیون بالای ۸۰ درصد در این رده سنی، تزریق واکسن افراد بالای ۴۸ سال در قشم آغاز می‌شود.

ممنوعیت سفر به قشم ادامه دارد
فرماندار قشم گفت: با تصمیم ستاد مدیریت بیماری کرونا و افزایش تعداد فوتی‌ها و بستری شدگان این بیماری، ممنوعیت سفر به قشم ادامه دارد.
او افزود: در تمامی اسکله‌ها تردد مسافران رصد شده و از ورود مسافر و خروج شهروندان جزیره قشم به جز در موارد اضطراری جلوگیری می‌شود.
دکتر نصری با تاکید بر تداوم همکاری بین بخشی ادارات و نهادهای درگیر با بیماری ادامه داد: طرح شهید سلیمانی برای کنترل شیوع بیماری با جدیت دنبال شود تا افرادی که ناقل بیماری هستند در قرنطینه خانگی بمانند.
او با بیان اینکه هرگونه تجمع موجب افزایش مرگ و میر ناشی از کرونا می شود تصریح کرد: با برگزار کنندگان عروسی و تجمع در قشم برخورد جدی می‌شود.
فرماندار قشم تاکید کرد: اقدامات بازدارنده شامل پلمب اصنافی که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند با جدیت بیشتری دنبال شود.
او افزود: هرگونه تجمع در قشم ممنوع است و دستورالعمل‌ها با دقت بیشتری انجام شود.
شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است./ ایرنا

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.