فرماندار قشم: توجه به ظرفیت های زیست محیطی جزیره ضروری است

فرماندار قشم با اشاره به ظرفیت های عظیم قشم در حوزه های زیست محیطی، گفت: این شهر مستعد و آماده تبدیل شدن به عنوان یک شهر پاک است.

عزت کمال زاده روز چهارشنبه در دومین روز از نخستین همایش علمی شهر پاک، انرژی های نو و مدیریت توسعه پایدار شهری، با بیان اینکه صنعتی شدن جوامع هیچ منافاتی با حوزه حفاظت از محیط زیست ندارد، افزود: قشم مستعد تبدیل شدن به شهر پاک است و باید با بهره گرفتن از رویکردهای صحیح صنعتی شدن، این مهم را محقق کرد.

وی ادامه داد: مجموعه فرمانداری قشم آماده همکاری و تعامل با نهادهای متولی این عرصه است و با تمام توان از طرح های این حوزه حمایت می کند.

وی خوستار بهره گیری از تحقیقات و مقالات ارایه شده در همایش علمی شهر پاک، انرژی های نو و مدیریت توسعه پایدار شهری شد و گفت: در صورت نیاز فرمانداری قشم آماده برگزاری جلسات اخصاصی و بررسی راهکارهای تحقق اهداف یاد شده است.در نخستین همایش علمی شهر پاک، انرژی های نو و مدیریت توسعه پایدار شهری، ۲۰ استاد دانشگاهی و متخصص حوزه انرژی های پاک و ۱۰ شرکت خصوصی در زمینه انرژی های تجدید پذیر، پانل های خورشیدی و انرژی های نو شرکت داشتند.

در پایان این همایش از شرکت های سولار پارس انرژی نوین، نانو عایق آکسون، پیشتازان تجارت تراشه، امید سامد، پاراکس موتور وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، آرمان سبک سازان، پترو سازه آژند، نیرو پارس یزد و گروه تمام صنعت، با اهدا لوح و نشان همایش، تقدیر به عمل آمد.

همچنین شرکت های سرمایه گذاری و توسعه قشم و بهینه سازان انرژی زیست اروند نیز به عنوان طراحان و مجریان همایش یاد شده، تقدیر شد.

 

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.