فرماندار قشم: توسعه شعاع وقف موجب ترویج این فرهنگ دینی می گردد

فرماندار شهرستان قشم گفت: خارج ساختن فرهنگ اثر بخش وقف از حوزه مذهبی و توسعه شعاع این فرهنگ دینی به ترویج و گسترش موقوفات در جامعه کمک می کند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری افزود: توسعه فرهنگ وقف از طریق گفت و گو با متدینین متمکن و تشریح ظرفیت های شرعی استفاده از این دستور اسلامی می تواند به رفع مشکلات مسلمانان در حوزه های مختلف هم کمک کند.
او از احیا و گسترش وقف به عنوان ظرفیت ارزشمندی در جهت رفع محرومیت های جامعه بویژه در حیطه علمی، آموزشی و پزشکی نام برد.
نصری، شیرینی انجام کار های عام المنفعه و رفع محرومیت های عمومی از طریق موقوفات را یکی از راه های ترویج فرهنگ دینی بر شمرد و نزدیکی و توجه جوانان به کارکرد و جامعیت دین مبین اسلام را از دیگر نتایج توسعه وقف در زمینه های مختلف ذکر کرد.
فرماندار شهرستان قشم بیان کرد: شفاف سازی درآمد موقوفات، گفت و گو با مردم و تبیین کارکردهای وقف را برای ترویج آن بسیار مهم و ضروری دانست و خواستار اطلاع رسانی مستمر، تشریح حوزه های مورد نیاز برای وقف و برگزاری نشست با بازاریان و صاحبان سرمایه برای تقویت این فرهنگ غنی دینی شد.
گفتنی است؛ به مناسبت دهه وقف روز شنبه، روح الله صفری رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قشم با حضور در دفتر علیرضا نصری فرماندار شهرستان گزارشی از فعالیت های این نهاد دینی ارائه نمود.
براساس این گزارش، سالانه بیش از ۶ میلیارد ریال وقفیات مردم شهرستان قشم از محل موقوفات شیعی و سنی کسب و طبق وقف نامه ها که قریب به اتفاق مساجد می باشد، هزینه می گردد.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.