فرماندار قشم: توسعه صنایع دستی، به تثبیت جامعه روستایی کمک می کند

فرماندار شهرستان قشم گفت: برنامه ریزی برای ماندگاری صنایع‌دستی بومی قشم که بخش عمده آن توسط زنان انجام می‌شود در توسعه و رونق روستا ها موثر است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری در حاشیه آئین گشایش چهارمین نمایشگاه صنایع دستی و محصولات محلی کوویی بیان کرد: برنامه‌ریزی‌ و تلاش برای ماندگاری و توسعه صنایع‌دستی، موجب رونق و ماندگاری جمعیت روستایی می شود.

او با بیان اینکه وظیفه داریم، برای حفظ و توسعه آنچه از گذشتگانمان به ارث رسیده تلاش نمائیم، افزود: صنایع دستی نیز بخشی از میراث به جامانده از نیاکان ااست.

نصری با تاکید بر معرفی هر چه بیشتر صنایع دستی قشم و آشنایی نسل جوان با آن، تصریح کرد: برنامه ریزی و سرمایه گذاری در این حوزه نقش مهمی در اشتغالزایی دارد.

فرماندار قشم، گفت: با تلاش‌های صورت گرفته در دولت تدبیر و امید، اقدامات قابل توجهی به منظور شناسایی و ماندگاری صنایع‌دستی در اقصی نقاط ایران اسلامی از جمله جزیره قشم صورت گرفته است.

علیرضا نصری بیان داشت: البته هنوز جای کار بسیاری برای معرفی و عرضه صنایع دستی شهرستان قشم به دیگر نقاط کشور و حتی صادرات آن وجود دارد و باید موانع موجود در این مسیر برطرف شود.

نصری با بیان اینکه بخش عمده صنایع دستی قشم توسط بانوان توانمند این جزیره انجام می‌شود، گفت: صنایع دستی نقش مهمی در اقتصاد خانواده‌ها دارد و از همین رو باید برای توسعه و تقویت آن تلاش بیشتری صورت گیرد.

گفتنی است؛ این نمایشگاه با هدف معرفی صنایع‌دستی زنان روستایی کوویی قشم و به همت کمیته بانوان فرهنگسرای خاتم‌الانبیاء، همکاری شورای اسلامی و دهیاری روستا با ارائه انواع صنایع‌دستی، موادغذایی از جمله لبنیات و نان‌های محلی، پوشاک محلی، کریستال، نقش حنا و بافتنی در محل مکتب‌خانه تعلیم قرآن کوویی برپا شده است.

بر اساس این خبر چهارمین نمایشگاه صنایع دستی وفرآورده های محلی در روستای کوویی از توابع بخش مرکزی شهرستان با حضور فرماندار، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد، جمعی از مسئولین و مردم این روستا گشایش یافت.

مسابقه نقاشی ویژه کودکان، مسابقه دست سازه ها با موضوع صنایع دستی ویژه بزرگسالان و اجرای زنده گروه سرود نوجوانان کوویی از برنامه های قابل توجه جنبی نمایشگاه مذکور بود.

از جمله صنایع‌دستی قشم می‌توان به گلابتون‌دوزی، سوزن‌دوزی سنتی، خوس‌دوزی، زری‌بافی ، شک‌بافی، پارچه‌بافی اشاره کرد.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.