فرماندار قشم: توسعه مخابرات برای تقویت پدافند غیر عامل ضروری است

فرماندار شهرستان قشم گفت: ظرفیت دانشگاهی و امتیاز ویژه قرار داشتن منطقه آزاد در این شهرستان امکان توسعه دانش مخابرات و رشته های آی تی (it)را ممکن می سازد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم علیرضا نصری در دیدار مدیر مخابرات منطقه هرمزگان بیان کرد: یکی از شهرستان هایی که زمینه توسعه فعالیت مخابرات در آن وجود دارد، قشم است که می شود با برنامه ریزی کارشناسی شده برای اشتغال پایدار و تقویت اقتصاد مقاومتی از آن بهره گرفت.

نصری پیشنهاد کرد: با توجه به برنامه وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات مبنی بر توسعه دانش حوزه مخابرات و زمینه مناسب آن در جزیره، دانشگاه علمی کاربردی مخابرات در قشم راه اندازی و رشته های مرتبط با آی تی(it) به عنوان یک مرکز در سطح کشور معرفی شود.

فرماندار شهرستان قشم خاطر نشان کرد: سابق وقتی با مشکلات متعدد مخابراتی مواجه می شدیم، احساس می شد راه برونرفت از این تنگناهای ارتباطی وجود ندارد. ولی امروز اتفاقات خوبی را در حوزه مخابرات شهرستان شاهد هستیم. او در عین حال به مشکلات خطوط ارتباطی در نقاط مختلف قشم هم اشاره و افزود: غرب جزیره قشم به عنوان منطقه گردشگری و پر تردد و همچنین اطراف فرودگاه با مشکل آنتن دهی مواجه است، نصری تصریح کرد: علاوه بر منطقه غرب جزیره، روستاهای نزدیک شهر قشم مانند دفاری که اتفاقا در حوزه اقامتگاه و سفره خانه های محلی فعالیت چشمگیر دارند هم جز نقاط روستایی فاقد ارتباط محسوب می شوند. فرماندار شهرستان قشم اذعان داشت: جزیره بودن قشم می تواند از علت های وجود ضعف مخابراتی باشد، چنانکه اگر در مسیراسکله باهنر، اشکالی برای فیبر نوری که از بندرعباس به سمت لافت و در ادامه به قشم منتهی می شود رخ دهد، شبکه ما متاثر از آن دچار مشکل خواهد شد. نصری راه اندازی سیستم ۳ جی در روستای سهلی و دهستان دولاب را یکی از درخواست های مردم این منطقه عنوان و خواستار تحقق آن در آینده نزدیک شد.
فرماندار شهرستان قشم در بخش دیگری از سخنان خود به اهمییت مخابرات برای تقویت حوزه پدافند غیر عامل اشاره و اضافه کرد: پدافند غیر عامل یکی از مباحث استراتژیک برای کشور است و در شهرستان قشم نیازمند پرداختن جدی به آن هستیم. نصری از مدیر مخابرات منطقه هرمزگان خواست؛ با توسعه و تقویت زیر ساخت های مخابراتی، به بهره گیری حوزه پدافند غیر عامل و مباحث امنیتی در این زمینه کمک کنند. بر اساس این خبر روز چهارشنبه امیر ساحلی یگانه مدیر مخابرات منطقه هرمزگان و هیئت همراه با حضور در دفتر فرماندار قشم با او دیدار کردند.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.