فرماندار قشم: توسعه مراکز قرآنی در جامعه جوان کشور ضروری است

فرماندار قشم گفت: توسعه مراکز فرهنگی و قرآنی در جامعه جوان کشور ضروری است و باید به عنوان یک سیاست مستمر توسط دلسوزان نظام جمهوری اسلامی دنبال شود.

 

عزت کمال زاده در آئین بهره برداری از مرکز تخصصی قرآن و عترت نبی اکرم(ص) قشم  افزود: بی شک ورود وزارتخانه های مختلف در حوزه توسعه مراکز قرآنی می تواند به گسترش فرهنگ قرآن و عترت در جامعه منجر شود.
وی با تقدیر از عملکرد وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برای احداث مرکز تخصصی قرآن و عترت نبی اکرم(ص) قشم، گفت: توسعه مراکز فرهنگی و قرآنی به شدت در این منطقه احساس می شود و استقبال بی نظیر مردم برای شرکت در کلاس های این مرکز نو بنیاد نشان از شرایط یاد شده دارد.
کمال زاده اضافه کرد: باید برای جمعیت ۱۱ هزار نفری دانشجویان و ۱۷ هزار نفری دانش آموزان این شهرستان مراکز تخصصی فرهنگی و قرآنی احداث شود تا بتوان پاسخگوی نیاز این قشر تاثیرگذار و آینده ساز کشور بود.
فرماندار قشم با تاکید بر توجه ویژه به مقوله فرهنگ، گفت: تداوم کار فرهنگی به ویژه در حوزه های قرآنی بیش از پیش در جامعه احساس می شود و سرمایه گذاری در این عرصه می تواند به تربیت هرچه بهتر نسل های آتی کمک کند.
کمال زاده با اشاره به ثبت نام ۵۰۰ نفر از علاقمندان به علوم قرآنی در مرکز تخصصی قرآن و عترت نبی اکرم(ص) قشم، گفت: بی شک در صورت تبلیغات گسترده تر، می توان شاهد استقبال بیشتر مردم بود.
سیزدهمین مرکز تخصصی قرآن و عترت وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در زمینی به مساحت ۷۰۰ متر مربع در مجاورت مسجد النبی(ص) قشم به بهره برداری رسید.
به گفته حجت الاسلام «اسماعیل پیرنیا» مدیر مرکز تخصصی قرآن و عترت نبی اکرم(ص) قشم، توسعه فرهنگ قرآنی، شناسایی استعدادهای جدید و ارتقای سطح علوم قرآنی از اهداف اصلی احداث این مرکز به شمار می رود و در آن آموزش های تخصصی در حوزه های روخوانی و روان خوانی، حفظ ترکیبی و موضوعی، تجوید مقدماتی و تکمیلی، صوت و لحن ارایه می شود.
مرکز تخصصی قرآن و عترت نبی اکرم(ص) قشم به صورت رایگان این آموزش ها را برای علاقمندان علوم قرآنی سنین چهار تا ۷۰ سال برگزار می کند.
کلاس های آموزشی این مرکز تخصصی روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ اعلام شده است و تمام علاقه مندان علوم قرآنی می توانند در کلاس های آموزشی این مرکز شرکت کنند.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.