قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / اخبار / فرماندار قشم: توسعه پایدار در همه زمینه ها مورد نظر دولت تدبیر و امید است

فرماندار قشم: توسعه پایدار در همه زمینه ها مورد نظر دولت تدبیر و امید است

 

فرماندار شهرستان قشم گفت:  بنا به دستور روز گذشته دکتر همتی استاندار هرمزگان مبنی بر بررسی و رفع دغدغه و نگرانی مردم در خصوص موضوع، بازدید میدانی به اتفاق دادستان شهرستان، نماینده سازمان بازرسی، مدیران کل مرتبط و معاونین سازمان منطقه آزاد از منطقه انجام گردید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری افزود: آنچه در برخی خبرها ذکر شده، دقیق و منطبق با واقعیت نبوده و همانگونه که خبرنگاران همراهی نمودند در محدوده غار نمکدان واگذاری و ساخت و سازی صورت نگرفته است.

او تصربح کرد: در حوزه گنبد نمکی دو واگذاری صورت گرفته یکی واگذاری ۴۹۲ هکتاری که پس از بررسی، مشخص شد فاصله مناسب با حریم ژئو سایت نمکدان رعایت گردیده و مشکلی ندارد

نصری ادامه داد: تنها شائبه همپوشانی بخشی از سایت ۳۰۰ هکتاری مزرعه پرورش میگو با حریم ژئو سایت گنبد نمکدان وجود دارد که تعیبن دقیق آن نیاز به بررسی کارشناسی دقیق دارد.

فرماندار قشم تاکید کرد:  منطقه مورد نظر همچنان بکر باقی مانده و مقرر گردید؛ مطالعات عمیق تر بر روی آن صورت پذیرد و بخشی از واگذاری ها اگر در محدوده باشد در ضلع دیگر جبران می گردد.

او اظهار داشت: رونق اقتصادی و کسب و کار محلی در کنار ملاحظات زیست محیطی و حفظ سرمایه های طبیعی خدادادی وظیفه همه دستگاه هاست و کوتاهی در هیچ زمینه ای پذیرفتنی نسیت.

علیرضا نصری بیان کرد: موضوعی که همیشه و بویژه در شرایط کنونی کشور بسیار حائز اهمیت و موثر در فضای جامعه است پرهیز از التهاب آفرینی، انتشار نظرات غیر کارشناسی و سو استفاده از احساسات صادقانه مردم می باشد و انتظار همه ما تقویت حس اعتماد بین مردم و مسئولین است، اجازه ندهیم پیگیرهایی که در جهت رونق منطقه، رفع تنگناهای اقتصادی و بهبود شرایط عمومی انجام می گیرد تحت الشعاع التهاب آفرینی و سواستفاده از حساسیت های منطقی مردم قرار گیرد.

درباره ی farqeshm

مطلب پیشنهادی

حضور رئیس هیات بازرسی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شهرستان قشم در ستاد بخش حرا

رئیس هیات بازرسی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شهرستان قشم و روسای هیات نظارت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *