فرماندار قشم: توسعه پایدار روستایی از طریق مشارکت روستا نشینان محقق می شود

فرماندار شهرستان قشم گفت: ترویج مشارکت جویی میان روستا نشینان به توسعه متوازن روستایی می‌انجامد و این امر جز با تلفیق دانش و قانون ممکن نیست.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، دکتر علیرضا نصری در دیدار با دهیاران بخش مرکزی شهرستان افزود: مدیریت روستایی، برقراری توازن بین توقعات مردم و برنامه‌ریزی قانونی، کاری سخت و ظریف است.

او ادامه داد: تلفیق اقدامات قانونی و جلب رضایتمندی مردم نیازمند آشنایی با قانون و مقررات و بهره گیری از علم مدیریت است.
فرماندار قشم تصریح کرد: راندمان کاری و اثربخشی، محصول برنامه‌ریزی کارشناسی شده و منطبق بر شیوه‌های علمی در کنار مشورت‌پذیری، بهره‌گیری از تجربه مناسب با شرایط و خلاقیت در اجراست.
دکتر نصری اضافه کرد: جلب اعتماد مردم و اطمینان از اثر بخشی نظر و انرژی که صرف بهبود محیط زندگی خود می کنند را بسیار مهم و ضروری در گسترش روحیه مشارکت جویی و همراهی با برنامه های در دست اجرا ذکر کرد.

نصری با تاکید بر ضرورت نگاه همه جانبه و تلاش برای ایجاد توسعه متوازن، تاکید کرد: توسعه پایدار زمانی محقق می‌شود که همه ابعاد  آن با لحاظ زیر ساخت و اولویت‌های مورد نیاز مورد توجه و اهتمام قرار گیرد.

او با اشاره به ظرفیت گردشگری روستایی شهرستان‌، افزود: ظرفیت های گردشگری یکی از نقاط قوت روستاهای قشم است که علاوه بر رونق اشتغال و معیشت مردم، توسعه همه جانبه را رقم می‌زند.

فرماندار قشم با ضروری دانستن آموزش، تصریح کرد: روستاییان شهرستان قشم به عنوان سفیران فرهنگ، آداب و رسوم خود، می‌توانند با شناخت روش‌های جذب و رونق گردشگری، به گسترش این صنعت کمک کنند.
فرماندار قشم در دیدار با دهیاران بخش مرکزی به مناسبت ۱۴ تیر روز دهیار به آنان گفت: همانقدر که توسعه عمرانی و تامین زیر ساخت های فیزیکی در حوزه راه، بهداشت و آموزش مهم و حیاتی است، آموزش و اقناع سازی مباحث مختلف هم ضروری است و به عنوان زیر ساخت و پایه پیشرفت و توسعه پایدار نباید نادیده گرفته شود.
دکتر نصری، آموزش های توجیهی، اقناعی در زمینه رعایت شیوه نامه های بهداشتی حوزه کرونا، مقررات ساختمان سازی و جمع آوری زباله را از دیگر موضوعات مورد نیاز و مهم برای بهبود شرایط زندگی عمومی بر شمرد و تاکید کرد: فراهم ساختن زمینه رشد روستاوند مشارکت جو با استفاده از تجربه و علم اساتید فن و نفوذ کلام معتمدین و چهره های مورد اعتماد روستایی به روان شدن مدیریت کمک می کند.

فرماندار شهرستان قشم در بخشی از سخنان خود در جلسه تقدیر از دهیاران از پیگیری های مهندس محمد جهین بخشدار مرکزی و ایجاد هماهنگی مناسب و اهتمام دهیاران به اجرای برنامه و دستورالعمل ها قدردانی و تصریح کرد: ارتقاء دهیاری ها به رتبه های بالاتر،  نشانه تلاش و توجه دهیاران به تحقق شاخص های مورد نظر بوده است.

در بخش نخست این جلسه بخشدار مرکزی شهرستان قشم گفت:  چهارده دهیاری این بخش از درجه چهار و پنج به درجه شش به عنوان بالاترین جایگاه دهیاری ها ارتقاء یافتند.

مهندس محمد جهین افزود: همچنین چهار دهیاری از سه به درجه پنج، یک دهیاری از دو به چهار و سه دهیاری از یک به سه، ارتقا پیدا کردند.

بخشدار مرکزی قشم، یادآور شد:  شاخص های گردشگری، سرانه جمعیتی، درآمدزایی و پیشرفت پروژه های عمرانی در ارتقا دهیاری ها مورد ارزیابی و ملاک قرار می گیرد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتردر میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

عید غدیر خم مبارک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *