قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / اخبار / فرماندار قشم: تکیه بر منابع محلی پایداری رونق و پیشرفت را تضمین می کند

فرماندار قشم: تکیه بر منابع محلی پایداری رونق و پیشرفت را تضمین می کند

فرماندار شهرستان قشم گفت: گردشگری و صیادی دو ظرفیت قابل توجه و مهم برای توسعه، پیشرفت و رونق پایدار روستایی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری در جمع مردم روستای شیب دراز از توابع بخش شهاب شهرستان بیان کرد: ایجاد زیر ساخت مناسب جهت ماندگاری گردشگرانی که برای دین دلفین ها یا تخم گذاری و تولد لاکپشت ها به روستا می آیند، موجب پیشرفت و رونق زندگی می شود.

نصری با اشاره به نصب چند دستگاه آلاچیق گردشگری توسط دهیاری و استقبال گردشگران از آن، احداث پارک و تامین فضای سبز را به عنوان یکی از زیر ساخت های ابتدایی جذب گردشگر بر شمرد.

فرماندار شهرستان قشم تصریح کرد: گردشگری که برای دیدن دلفین ها می آید وقتی شرایط مناسب رفاهی در دسترس داشته باشد قطعا برای استفاده از فضای مناسب، اقامت در روستایی آرام با جاذبه های زیبا را از دست نمی دهد.

او فعالیت مردم روستاها در خانه های بومگردی و جذب گردشگران داخلی و خارجی را نمونه موفقی از سرمایه گذاری محلی با توجه به ظرفیت های داخلی دانست و از مردم روستای شیب دراز خواست به این حوزه ورود کنند.

نصری تاکید کرد: برای جذب سرمایه گذار جهت احداث زیر ساخت های رفاهی گردشگری حمایت های لازم را انجام می دهیم.

او همچنین تصریح داشت: اعتبارات مناسبی برای ساخت سالن و زیر ساخت های گردشگری جذب شده است.

او در ادامه اضافه کرد: روشنایی مسیر های عمومی روستا با مشارکت ۵۰ درصدی اداره برق و دهیاری بصورت کامل تامین گردد.

نصری صیادی را یکی دیگر از ظرفیت های شغلی مردم شیب دراز ذکر کرد و بر مکاتبات و انجام پیگیری های لازم جهت حمایت از این قشر تاکید کرد.

ضرورت بازسازی و نوسازی شناورهای گردشگری و لزوم همکاری فعالین این بخش با این طرح، یکی دیگر از نکات مورد اشاره فرماندار در گفت و گو با مردم روستای شیب دراز بود.
نصری درباره دغدغه اهالی روستای شیب دراز جهت راه اندازی مهدکودک و پیش دبستانی، بیان کرد: معرفی یکی از اهالی واجد شرایط جهت گرفتن مجوز از سوی دهیاری مورد پیگیری قرار گیرد.
بر اساس این خبر علیرضا نصری فرماندار شهرستان قشم، بخشدار شهاب و مدیران ادارات آب و فاضلاب، جهاد کشاورزی، راهداری و حمل و نقل جاده ای، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ورزش و جوانان، برق و شیلات از روستاهای شیب دراز و دیرستان از توابع بخش شهاب و نقاشه از توابع بخش حرا شهرستان بازدید و با مردم روستای شیب دراز دیدار و گفت و گو کرد.
بازدید میدانی از معابر روستایی، اسکله مسافری و روند احداث پارک روستایی در سفر نیم روزه فرماندار و هیئت همراه انجام گرفت.

درباره ی farqeshm

مطلب پیشنهادی

فرماندار قشم : ۴۰۰ هزار ماسک بهداشتی در سطح شهرستان توزیع می‌شود. فرماندار شهرستان قشم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *