فرماندار قشم: ثبت احوال یکی از مولفه های توسعه پایدار است

فرماندار شهرستان قشم گفت: ثبت دقیق و به موقع وقایع جمعیتی نقش محوری در توسعه و پیشرفت شهرستان دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری در دیدار رئیس و کارکنان اداره ثبت احوال این شهرستان بیان کرد: برنامه ریزی دقیق از طریق استخراج آمار صحیح و منظم ممکن است. او اظهار داشت: یکی از مولفه های توسعه پایدار در اختیار داشتن آمار صحیح و دقیق است.

نصری بر لزوم استفاده از ظرفیت امامان جمعه و جماعت و معتمدین برای آگاه سازی مردم نسبت به ضرورت اعلام و ثبت به موقع وقایع حیاتی تاکید کرد.

رئیس شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان قشم با اشاره به اینکه؛ دسترسی به آمار های صحیح پایه خدمات اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی دولت است، تصریح کرد: کاهش یا افزایش آمار ولادت، وفات و طلاق، پایه تحلیل، کارشناسی و برنامه ریزی های جمعیتی، آموزشی، اقتصادی و فرهنگی برای پیشرفت و همچنین پیشگیری از آسیب های اجتماعی را تشکیل می دهد.

فراهم ساختن زمینه دسترسی آسان همه مردم به خدمات، بخصوص ساکنین جزایر هرمز، لارک و هنگام یکی دیگر از نکات مورد تاکید فرماندار نصری در دیدار رئیس و کارکنان اداره ثبت احوال بود.

سازمان ثبت احوال کشور یکی از سازمان‌های دولتی ایران است که جمع‌آوری اطلاعات و آمار جمعیتی کشور ایران را به عهده دارد. بر اساس مصوبه هیئت وزیران در تاریخ ۲۰ آذر ماه ۱۲۹۷خورشیدی، مقررات تشکیل اداره سجل احوال در وزارت کشور تهیه شد و نخستین شناسنامه برای دختری به نام فاطمه ایرانی در تاریخ ۳ دی همان سال صادر شد. با تصویب شورای فرهنگ عمومی کشور سوم دی ماه به عنوان روز ثبت احوال در تقویم رسمی کشور وارد شده است.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.