فرماندار قشم: حفظ دانشکده پزشکی در گرو تلاش مسئولان و همراهی مردم است

فرماندار قشم گفت: مشکلات مختلف دانشکده پزشکی واحد بین الملل قشم مربوط به سال های اخیر نیست بلکه از سال های گذشته این مسائل حل نشده باقی مانده است و لذا رفع آن برای حفظ این دانشکده در شهرستان تلاش و همدلی همه دستگاه ها و نیز حضور و همراهی مردم را می طلبد.

علیرضا نصری روز چهارشنبه در بازدید از دانشکده علوم پزشکی آزاد قشم با اشاره به انتقال دانشکده به مرکز استان در صورت باقی ماندن مشکلات ساختاری این دانشکده، افزود: از هنگام تأسیس این دانشکده در سال ۱۳۸۸ تا کنون باید به طور میانگین در هر سال ۱۰ عضو هیأت علمی جذب می شد و امروز حداقل ۶۰ هیأت علمی آن در حال فعالیت باشند اما دانشکده مذکور تا سال ۹۳ هیچ عضو هیأت علمی نداشت.
وی به جذب ۱۸ عضو هیئت علمی در ۲ سال گذشته اشاره و اظهار کرد: مشکلات این دانشکده با برخوردهای احساسی حل نمی شود بلکه نیاز است با تقسیم کار مشکلات اساسی آن از قبیل تعداد هیأت علمی، فضای آموزشی، تجهیزات، امکانات و غیر آن به شکل ریشه ای حل شود.
نصری با اشاره به تعطیلی دانشکده پزشکی در برخی از شهرستان های همجوار تصریح کرد: سال گذشته از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور فرصتی یک ساله جهت رفع مشکلات اخذ و در این مدت فعالیت های مناسبی انجام شد اما به علت سنگین بودن مشکلات، مسائل به سرانجام نرسید.
فرماندار قشم با بیان برخی مشکلات و نیازها در حوزه بهداشت و درمان این شهرستان اظهار کرد: دانشکده پزشکی ظرفیت مهمی برای ارتقاء سطح بهداشت و درمان این شهرستان است و باید علاوه بر حفظ آن تلاش شود تا دیگر رشته های زیرمجموعه پزشکی نیز در این دانشکده دایر شود.
وی به ظرفیت توریستی و گردشگری این دانشکده اشاره و تصریح کرد: به جای تحرکات احساسی و مقطعی باید مسئولان تمام دستگاه های شهرستان با پیگیری های مستمر در یک برنامه ریزی منطقی و مدون تلاش کنند تا مطالبه عمومی برای حفظ این ظرفیت در شهرستان محقق شود.
دانشکده پزشکی واحد بین الملل قشم دارای ۲۵۰ دانشجو و ۱۸ هیأت علمی است. پنج هزار و ۵۰۰ دانشجو و ۸۶ عضو هیأت علمی و ۱۶۲ استاد مدعو در دانشگاه آزاد اسلامی قشم مشغول به فعالیت هستند. این دانشگاه دارای ۲۶ رشتهدر مقطع دکتری، ۳۸ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و ۲۴ رشته در مقطع کارشناسی است.

ایرنا

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.