قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / اخبار / فرماندار قشم خبر داد: اختصاص ۵۰میلیارد ریال اعتبار عمرانی ویژه جزیره لارک

فرماندار قشم خبر داد: اختصاص ۵۰میلیارد ریال اعتبار عمرانی ویژه جزیره لارک

فرماندار شهرستان قشم گفت: در راستای توان‌افزایی جوامع محلی و تامین زیرساخت‌های عمرانی، رفاهی، آموزشی و بهداشتی، ۱۴ پروژه شاخص با اعتبار ۵۰میلیارد ریال در جزیره لارک اجرا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری اظهار داشت: ارتقاء شاخص‌های زندگی در جزایر به‌عنوان یکی از مهم‌ترین اولویت‌های دولت با مشارکت نهادهای توسعه‌گر دنبال می‌شود.
او با بیان اینکه جزیره لارک طی شش ماه آینده به‌عنوان جزیره سلامت و گردشگری معرفی خواهد شد، افزود: توان افزایی جوامع محلی و تامین زیرساخت‌های عمرانی، رفاهی، آموزشی و بهداشتی از جمله پروژه‌هایی است که از طریق بنیاد علوی وابسته به بنیاد مستضعفان و جانبازان در جزیره لارک آغاز به‌کار کرده است.
فرماندار شهرستان قشم تصریح کرد: ۱۴ پروژه شاخص با اعتبار ۵۰میلیارد ریال در بازه زمانی یک تا شش ماهه جهت عملیاتی سازی طرح آبادانی و پیشرفت جزیره لارک در حال اجرا است.
نصری اضافه کرد: اجرای طرح هادی روستایی با اعتبار ۳۰میلیارد ریال و ۲۶درصد پیشرفت فیزیکی، ایمن سازی خط انتقال سوخت نیروگاه با حجم عملیات جابجایی چهار مخزن ۴۵هزار لیتری و اعتبار ۲۰ میلیارد ریال و همچنین ساخت و بهسازی اسکله با حجم عملیات خرید و نصب یک پانتون شناور به ارزش ریالی ۱۰میلیارد ریال، بزرگترین این پروژه‌ها هستند.
او پیگیری مستقیم شخص استاندار و تاکید بر اثر بخشی، پرهیز از تشریفات و اتلاف وقت را اهرمی تعیین کننده در پیشرفت کار عنوان و ابراز کرد: اختصاص یارانه شناور برای ساکنین بر اساس تفاهم‌نامه بین فرمانداری، اداره بنادر و دریانوردی و تعاونی قایقرانی به‌عنوان یکی از مطالبات فوری ساکنین، در حال گذر از مراحل اجرایی است.

فرماندار شهرستان قشم گفت: فعالیت اداره فنی و حرفه ای برای آموزش نیروی کار بر مبنای منابع، ظرفیت و زمینه‌های شغلی، یکی دیگر از برنامه‌های بنیادی برای توانمندسازی بومیان در راستای مشارکت اثرگذار آنان در رونق و توسعه جزیره لارک به شمار می‌رود.

گفتنی است، جزیر لارک با ۵۰ کیلومتر مربع وسعت و ۴۲۱ نفر جمعیت، در فاصله ۱۰ کیلومتری جنوب شرقی قشم و در دهانه تنگه هرمز قرار دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود یک‌هزار و ۶۲۸ کیلومتر مربع وسعت و ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع شده است.

درباره ی farqeshm

مطلب پیشنهادی

فرماندار قشم: تقویت فرهنگ بیمه تامین اجتماعی ضروری است

فرماندار شهرستان قشم با بیان اهمییت تصحیح این دیدگاه در بین بخشی از بیمه شدگان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *