فرماندار قشم خبر داد: بهره برداری از خط دریایی قشم- لارک/ افتتاح بزرگ‌ترین مرکز تکثیر بچه ماهی در قفس

فرماندار شهرستان قشم در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت : با حضور استاندار هرمزگان و برای نخستین بار خط دریایی قشم به جزیره لارک به بهره‌برداری می‌رسد.

علیرضا نصری بیان کرد: هدف از ایجاد این خط دریایی، تسهیل در عبور و مرور مردم این جزیره و همچنین توسعه گردشگری است.

نصری همچنین از رایگان بودن این خط دریایی برای مسافران خبر داد و افزود: سعی داریم با اقدامات تشویقی، جزیره لارک را به‌عنوان جزیره سلامت به گردشگران داخلی و خارجی بشناسانیم.

فرماندار قشم معرفی این جزیره را در راستای تقویت اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: با بسترسازی مناسب می‌توان از ظرفیت‌های این جزیره همچون غواصی و سواحل زیبای آن برای توسعه گردشگری و نمایاندن لارک به جهانیان استفاده کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود همچنین به افتتاح نخستین مرکز تکثیر بچه ماهی در قفس برای نخستین بار در کشور در قشم اشاره و خاطرنشان کرد: با ایجاد زنجیره تولید، علاوه برافزایش ظرفیت تولید بچه ماهی در قفس، صنایع وابسته به این صنعت از واردات بچه ماهی بی‌نیاز می‌شوند.

فرماندار قشم با اشاره به توان قابل‌ملاحظه قشم در تولید ماهی در قفس، افزود: با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اقتصاد مقاومتی و همچنین توسعه این نوع صنعت، گام‌های بلندی در راستای نیل به این هدف برداشته‌شده است.

وی قشم را از پایگاه‌های مهم تولید ماهی در قفس در استان هرمزگان و کشور دانست و اضافه کرد: با افتتاح این مرکز، سالیانه ۳۵۰ هزار قطعه بچه ماهی برای پرورش ماهی در قفس قشم مهیا می‌شود.

نصری همچنین از تولید یک‌میلیون قطعه‌ای ماهی در قفس قشم خبر داد و تصریح کرد: امیدواریم با اجرای طرح‌های اقتصادی مقاومتی و مشارکت بیش‌ازپیش جامعه محلی و بخش خصوصی، از این ظرفیت بالقوه قشم استفاده بیشتری شود.

براساس این گزارش جزیره لارک با ۷/۴۸ کیلومترمربع مساحت، در فاصله ۱۸ مایل دریایی از مرکز استان شهر بندرعباس و شش مایل دریایی از شهر قشم و در جنوب خاوری این شهر، در تنگه هرمز قرارداد. این جزیره از کوه‌های آتش‌فشانی مخروطی شکل تشکیل‌شده است. گویش بومی مردم لارک گویشی از زبان‌های فارسی تبار به نام کُمزاری است. جمعیت این جزیره حدود ۴۵۰ نفر است.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.