فرماندار قشم خبر داد: حمایت دولت از اشتغال مولد، طرح های دارای توجیه اقتصادی ضامن پرداخت تسهیلات کم بهره

فرماندار شهرستان قشم گفت: بسته های تشویقی در جهت ایجاد و توسعه اشتغال پایدار ابلاغ شده و بانک ها موظف به پذیرش طرح های دارای توجیه اقتصادی به عنوان ضمانت پرداخت تسهیلات با کارمزد کم هستند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری در نشست مشترک با دهیاران این شهرستان خطاب به آنان گفت: با آموزش و فرهنگ سازی مردم را به سمت مشاغل دارای ریشه و مناسب جذب کنید. نصری افزود: اجرای قانون ایجاد و توسعه اشتغال پایدار نیازمند کار جهادی و انقلابی و پرهیز از کاغذ بازی های معمول اداری است.

فرماندار شهرستان قشم تصریح کرد: برای تسهیلات با کارمزد اندک ویژه اشتغال روستایی، عشایری و شهرهای زیر ده هزار نفر، سه سال دوره تنفس و مشارکت و سپس شش سال دوره پرداخت اقساط در نظر گرفته شده و سندهای ملکی روستایی و طرح های دارای توجیه اقتصادی به عنوان ضمانت بانکی پذیرفته می شود.

علیرضا نصری، فرهنگ سازی از طریق گفت و گو و پیشگامی دهیاران و معتمدین برای ایجاد مشاغل مناسب روستایی را در همراهی و جلب اطمینان مردم موثر شمرد.

او ابراز اطمینان کرد: پیگیری و پشتکار دهیاران و جلب مشارکت مردم در کوتاهترین زمان به نتیجه خواهد رسید و
فضاهای روستایی سرشار از رونق و سر زندگی حاصل از کار و تلاش خواهد شد.
فرماندار شهرستان قشم با تاکید بر اینکه؛ رفع مشکل بیکاری به کاهش آسیب های اجتماعی می انجامد بیان کرد: کم توجهی به کار فرهنگی در زمینه ارزش و حرمت اشتغال مولد منجر به رواج بدفهمی هایی درباره اشتغال بین خانواده ها و بخصوص اقشار تحصیل کرده شده بطوریکه امروز علیرغم فراهم بودن زمینه کار، تمایل جوانان به شغل های غیر اداری بسیار اندک است و بیکاری و اقتصاد غیر مولد پاشنه آشیل ما شده که برای برونرفت از آن نیازمند عزم و اراده جمعی هستیم.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.