فرماندار قشم: خروجی کار فرهنگی متکی به ارائه آمار نباشد

فرماندار شهرستان قشم گفت: یکی از آفات کار فرهنگی بیلان کار و توجه بیش از حد به ارائه آمار و کمیت است و متاسفانه به خروجی و بهره کار به عنوان اصل مهم کمتر توجه می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری در نشست طرح جامع مطالعات اسلامی (طرح ملی ملکوت) بیان کرد: راه برون رفت بسیاری از مسائل و مشکلات اقتصادی، فرهنگ سازی، گسترش آگاهی های دینی در حوزه کسب و کار و حرکت بر اساس آن است. نصری با اشاره به نامگذاری سال ها توسط رهبر معظم انقلاب و تعیین خط مشی یکساله توسط ایشان، خاطر نشان کرد: رهبر فرزانه انقلاب بار ها با تاکید بر عناوین اقتصادی، تولیدی و اشتغال، مسیر حرکت را بر اساس مفاهیم غنی دین مبین اسلام ترسیم نمودند که لازم است فراتر از شعار و آمار در پی اجرای منویات رهبر معظم انقلاب حرکت کنیم.
فرماندار قشم با بیان اینکه ممکن است، بسیاری از روش های غیری دینی نتیجه عدم آگاهی باشد بر تعمیم وتعمیق تعالیم غنی اسلام در حوزه کسب و کار تاکید کرد.
در ادامه حجه الاسلام و المسلمین فقیهی مدیر کل حوزه ریاست دفتر آیت الله جوادی آملی و ابوالفضل خراسانی معاون فرهنگی بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با اشاره به دغدغه های آیت الله جوادی آملی پیرامون فعالیت های اقتصادی جاری و سیاست های بانکی کشور به تشریح اقدامات بنیاد اسراء و لزوم حرکت در جهت فرهنگ سازی و ایجاد گفتمان فراگیر نفی و طرد فعالیت های غیر منطبق با موازین شرع و تصحیح آن در حوزه اقتصادی و کسب و کار پرداختند. بر اساس این خبر طرح ملی ملکوت یکی از برنامه های بنیاد بین المللی وحیانی اسراء است که با هدف ترویج آموزه های قرآنی و فرهنگ و معارف اهل بیت علیه السلام در راستای کمک به مباحث فرهنگی در نظام جمهوری اسلامی ایران پیگیری می شود و اجرای اولین همایش ” بازار اسلامی” در منطقه آزاد قشم در دیماه سال جاری به عنوان یکی از برنامه های این طرح عنوان شد.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.