فرماندار قشم خواستار پایش و ارزیابی دقیق اجرای طرح سنجش نوآموزان در راستای پروژه ‘قشم جزیره ای برای کودکان’ شد.

علیرضا نصری روز دوشنبه در جلسه بررسی راهکارهای بهسازی سنجش نوآموزان در پروژه ‘قشم جزیره ای برای کودکان’ گفت: سنجش نوآموزان باید منجر به نتیجه ای جهت انجام برنامه ریزی اثرگذار برای کودکان شود و از این رو طرح باید به طور دقیق مورد پایش قرار بگیرد.
وی افزود: سنجش بینایی، شنوایی و بهره هوشی در مهدهای کودک و مدرسه ها اجرا می شود اما به دلیل شرایط ویژه آموزش و پرورش از نظر تعداد زیاد دانش آموزان، دقت اطلاعات به دلیل فشردگی کار ممکن است کاهش یابد که نمی تواند قابل اتکا باشد.
فرماندار قشم بیان کرد: استفاده از ظرفیت های شهرستان جهت برنامه ریزی و استفاده از افراد دارای صلاحیت در طرح سنجش نوآموزان جهت دستیابی به نتیجه قابل استناد ضروری است چرا که سرعت عمل موجب کاهش دقت می شود.
او اضافه کرد: جهت رفع مشکلات احتمالی و رعایت استانداردها باید کمبود نیروی انسانی برطرف و تمهیدی نیز برای تحت پوشش قرار گرفتن افراد بی بضاعت در نظر گرفته شود.
نصری با تاکید بر استخراج آمارهای پایگاه های سنجش و پرهیز از آمارسازی گفت: مهمترین سرمایه هر جامعه ای نیروی انسانی است و اگر با برنامه ریزی مناسب از دوران کودکی در مسیر توسعه قرار بگیرند، می توانند آینده درخشانی برای این جزیره رقم بزنند.
وی ادامه داد: پروژه قشم جزیره ای برای کودکان با استقبال مسوولان شهرستان روبرو شده که در قالب آن بر پایه داده های دقیق برای کودکان برنامه ریزی خواهد شد که بخشی از این اطلاعات می تواند از آموزش و پرورش استخراج شود.
رییس بهزیستی قشم نیز با اشاره به طرح غربالگری معلولیت در گروه سنی سه تا ۶ سال گفت: حدود ۷۰ درصد جمعیت (هفت هزار و ۷۰۰ تن از ۹ هزار و ۷۰۰تن) در این گروه سنی سال گذشته زیر پوشش قرار گرفتند که اطلاعات آنها در سامانه کشوری ثبت می شود.
اسماعیل کیانی همچنین به اجرای طرح غربالگری شنوایی نوزادان (یک هزار و ۳۰۰ تن) و طرح غربالگری اوتیسم کودکان سه تا پنج سال (۲ هزار و ۶۰۰ تن) در سال گذشته اشاره کرد و افزود: طرح غربالگری اضطراب پیش دبستانی ها به صورت آزمایشی به مدت ۲ سال پیاپی انجام شده و سال جاری نیز به اجرا درخواهد آمد.
مدیر پروژه و مسوول پیگیری مصوبات شورای راهبری و اجرای پروژه ‘قشم جزیره ای برای کودکان’ نیز در ادامه گفت: اجرای درست این پروژه نیازمند اطلاعات جامع و دقیقی از کودکان می باشد که برای دستیابی به آن باید داده ها به صورت الکترونیکی ثبت شوند.
سید مصیب دریانورد افزود: گروهی به نمایندگی از این پروژه باید در طرح سنجش نوآموزان برای ثبت اطلاعات همراه شوند و انتظار می رود مجموعه های ذی ربط همچون آموزش و پرورش در این زمینه همکاری کنند.

 

قققققق

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.