فرماندار قشم در جشنواره شهید رجایی استان هرمزگان تقدیر شد

علیرضا نصری یکشنبه شب در بیستمین جشنواره شهید رجایی استان هرمزگان در کنار فرمانداران جاسک و بستک با دریافت لوحی از سوی جاسم جادری استاندار و رییس بیستمین جشنواره شهید رجایی استان مورد تقدیر قرار گرفت.
همچنین بخشداران چارک، رویدر و بخش مرکزی میناب، دستگاه های برگزیده شاخص عمومی و اختصاصی شامل ▫️شیلات، آموزش و پرورش، برق منطقه ای، صنعت، معدن و تجارت، آبفار و دستگاه های برگزیده از نظر شاخص های اختصاصی آب منطقه ای، امور اقتصادی و دارایی و فرودگاه ها معرفی شدند.
دستگاه های برگزیده بر اساس شاخص های عمومی منابع طبیعی و آبخیزداری، جهاد کشاورزی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و در زمینه در اقتصاد مقاومتی راه آهن، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، بنادر و دریانوردی و بانک کشاورزی تقدیر شدند.
دستگاه های برگزیده در زمینه مسوولیت های اجتماعی پالایشگاه نفت بندرعباس، فولاد هرمزگان و پالایشگاه گاز سرخون و قشم، در بخش راهبری و پژوهشی دانشگاه هرمزگان و جهاد دانشگاهی و در بحش تعاون بین بخشی و گفتمان سازی صدا و سیمای مرکز خلیج فارس لوح تقدیر دریافت کردند.

** اقتصاد، تولید و اشتغال اولویت اول کاری مسوولان هرمزگان است
………………………………………………………………………………………..
استاندار هرمزگان در این آیین گفت: برای تحقق وعده های انتخاباتی رئیس جمهوری و حل مشکل های مردم، اقتصاد، تولید و اشتغال اولویت اول کاری مسوولان این استان است.
جاسم جادری افزود: نگران محقق نشدن وعده رئیس جمهوری برای ایجاد ۹۵۵ هزار شغل با توجه به روند قابل مشاهده کنونی هستم، این روند در هرمزگان ضعیف است که دستیابی به موفقیت را بسیار دشوار کرده است.
وی ادامه داد: در استان نیاز به تیم قوی داریم و از سوی دیگر باید مردم و سرمایه گذاران را به مشارکت دعوت کنیم.
وی اضافه کرد: سرمایه گذاری در این مسیر دارای اهمیت و ارزش فراوانی است که بدون آن نمی توان نتیجه مطلوب را بدست آورد و به رونق اشتغال، بهبود و افزایش تولید، کنترل تورم، کنترل قاچاق کالا و رفع مشکل بیکاری دست یافت.
به گفته جادری، باید به سمت اقتصاد مولد و مردمی رفت و کارها را به مردم واگذار کرد چرا که نظام دولتی ناکارآمد است و نمی تواند کار کند.
این مقام مسئول، کارخانه آلومینیوم المهدی را نمونه آشکار نا کارآمدی مدیریت دولتی دانست و اظهار داشت: این کارخانه ورشکسته و بدهکار پس از واگذاری به بخش خصوصی متحول شده است.
استاندار هرمزگان خاطر نشان کرد: همین کار را می توان با مجتمع کشتی سازی انجام داد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت بانک ها در بهبود شرایط اقتصادی اشاره کرد و گفت: بانک های هرمزگان در این سال ها همکاری خوبی با مسئولان استان داشته اند اما نظام بانکی نا کارآمد باید اصلاح شده و در خدمت این اهداف قرار گیرد.
وی ادامه داد: واقعیت این که بانک ها در جذب سپرده گذاردن، سود دادن، جذب اعتبارات، بنگاه داری و تقویت بنیه اقتصادی خود مسابقه گذاشته بودند.
استاندار هرمزگان اضافه کرد: بانک ها طی سال گذشته ۵۴۸ هزار میلیارد تومان به جامعه تزریق کردند که تنها ۱۷ هزار میلیارد تومان آن به رونق تولید اختصاص یافت.

369

درباره‌ی qeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.